Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás biológiával?...

Továbbtanulás biológiával? (több lent)

Figyelt kérdés

Már régóta tudom, hogy biológiával szerenék foglalkozi a későbbiekben, azonban most eljött az ideje, hogy pontosabban is kitaláljam hova tovább.

Biológia és kémia emelt érettségit fogok tenni, illetve nem állok rosszul a matekkal sem.

Nagyon sokáig állatorvos szerettem volna lenni, azonban az utóbbi időkben nagyon el kezdett foglalkoztatni az agy működése is. Gondolkodtam a pszichiáteren is mint szakmalehetőség, mivel érdekelnek a különböző pszichés betegségek, mint például a disszaciatív személyiség és társai, azonban nem értek egyet a pszichiátria módszereivel, a túlzott és néha a pánciens akarata ellenére történő gyógyszerezéssel stb. ezért el kezdtem ettől is eltávolodni.

Szívesen foglalkoznék gyerekekkel is, mint ovónő vagy bölcsödei dajka esetleg gyermek pszichológus, de ezek már nem kapcsolódnak (szorosan) a biológiához.


Összességében arra jutottam, hogy nem ismerem eléggé a lehetőségeket. Ilyen érdeklődésekkel milyen más szakmákat tudnátok ajánlani? Biológiával kapcsoaltban esetleg más érdekes szakmák? Ha mondjuk nem orvosként, hanem inkább kutatóként szeretnék elhelyezkedni, akkor is érdemes orvosi egyetemre menni vagy akkor inkább a biológia szak?



2016. szept. 4. 15:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Most futottam bele egy elég szimpatikus lehetőségben, a neológiába. Valaki ezzel kapcsolatban tudna személyes tapasztalatot mondnai?:)
2016. szept. 4. 16:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha biológia, és kémia emelt szintű érettségit fogsz tenni, akkor én az orvosi, állatorvosi, fogorvosi, vagy gyógyszerész szakokat ajánlanám. Miért ezeket? Ezekkel a szakmákkal bármikor el tudsz helyezkedni, jó fizetéssel, illetve érdekes, és hasznos szakmák. Természetesen a pszichológia is jó irány, ha az érdekel, de nekem személy szerint nem szimpatikus. (nem szőrszálhasogatásként, de az disszociatív személyiség)

Kutató könnyen lehetsz ezen szakmák bármelyikének birtokában, ha utána ott maradsz tovább az egyetemen PhD-s ként, viszont ez még odébb van. Ha érdekel a neurológia, akkor az orvosi lehet a legjobb számodra, mivel utána szakosodhatsz arra is.


Illetve ott van még a biomérnöki is, viszonylag új szakma, így elég nagy igény van rá.

2016. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és bocsánat az elírásért:D


Abban már szinte biztos vagyok, hogy orvosira megyek (vagy esetleg biológi szak), inkább azon belül érdekelnének a szakosodások, hogy milyen lehetőségek vannak:)

2016. szept. 4. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Biológia szakról nem tudok sokat, de orvosinál amilyen orvost fel tudsz sorolni, annyi féle szakosodás létezik. A gyerekorvostól, a belgyógyászon, és a mellkas-sebészen át egészen a neurológusig, és természetesen lehet menni kutatni.
2016. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orvosi azért jó választás, mert rengeteg területe van, és nem is feltétlen muszáj klinikumban dolgozni.

De szerintem ha már a fő irányvonalat tudod (hisz te magad is írtad, hogy orvosira mennél), akkor továbbgondolni egyelőre felesleges. Úgy is csak akkor fogsz belelátni a dolgokba, mikor tanulod majd. Tapasztalataim szerint szinte mindenki máshol végzi, mint amit orvosi előtt/első évben kitalált.

2016. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ:)
2016. szept. 6. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!