Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi tárgyfelvétel,...

Egyetemi tárgyfelvétel, lemaradtam?

Figyelt kérdés

Most tudatosult bennem, hogy lemaradtam egy szabadon választható tárgyam felvételéről.

(Elsős vagyok), semmi értesítő, hogy mikor indult a tárgyfelvétel, vagy hogy-hogyan is kell. Én meg vártam, hogy hátha írnak. Ma megelégeltem, mindent sikerült még felvennem csak az egy választhatót nem, de annyira bénán jött össze, hogy egy szabadon választhatóra sincs már hely.

Na ilyenkor mi a teendő?

Hogy kell írni a tanárnak, hogy szorítson nekem is egy helyet?



2016. szept. 9. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs gyűjtő csoport?
2016. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az a gyüjtő csoport. Így nem tudom, hogy van-e.

Ilyenkor kit kell keresnem? A tanár email címét keressem meg, vagy tanulmányi osztályt? 19-én kezdődik a tanítás, és már első nap lenne az-az óra...

2016. szept. 9. 12:30
 3/17 anonim ***** válasza:

első héten még lehet változtatni az órarenden, szóval ha még van hely (vagy tudják bővíteni), akkor felvetetheted

a tanár ezzel nem tud mit csinálni, ne neki írj

2016. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy tudnak órarendet változtatni, de alapból a létszám nagyon pici volt 40 fő. A 40 fős létszámra meg ráeresztettek 4 "osztályt".

Hely már nincs, betelt.

Bővítés meg ez alapján eléggé lutri, hiszen ha meg nem bővítik akkor maradok a sötétben? Illetve hány olyan "hülye" lehet, mint én aki bízott az egyetem segítségében, hogy legalább annyit ír, hogy "Te paraszt, megnyílt a tárgyfelvétel, csináljad", szóval ha még hozzáadnak 5 helyet, ugyanúgy befog telni pár mp-en belül.


Ha nem a tanárnak, akkor kinek?

2016. szept. 9. 12:54
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
És ez miért ekkora tragédia? Semmi nem történik, ha nem veszed fel.
2016. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én felszeretném venni, hiszen előbb utóbb úgyis megkell csinálni. Emellett az első félévem nagyon gyengéd, ellenben a következő félévekkel.

Így egyértelmű, hogy jólenne most túl lenni rajta, és nem később, amikor ezer más dolgom lesz.

2016. szept. 9. 13:16
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Azért nem kell hisztériázni, mert valami nem pont úgy lett, ahogy te szeretted volna. Nőj már fel egy kicsit.
2016. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A szabadon választhatókban az a lényeg, hogy olyat kell választanod, ahol van hely. Tehát az egyetemet valószínűleg nem érdekli, hogy te melyiket akarod választani, neked kell azt választani, ahol van hely. Ilyen az élet. De a tantárgyfelelősnél érdeklődj emilben vagy a tanszéki ügyintézőnél, megadva, hogy nagyon szeretnéd a tárgyat, de lemaradtál róla, és hogy melyik tantárgy melyik kurzusára szeretnél menni, megadva a Neptun kódodat is és kérjed, hogy írjanak be oda. Egy próbát megér.
2016. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi. :D Azonban minden általan szabadon választható tele van. :D

A nyafi, ideje felnőni szöveggel nem értek egyet. Szimplán nem az a fajta vagyok aki feladja a dolgokat, vagy beletörődik abba, ami számára nem jó.

2016. szept. 9. 15:45
 10/17 A kérdező kommentje:
Írkálást is megkezdem, ezer hála. Valaki csak csinál valamit.
2016. szept. 9. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!