Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet ingyen, vagy...

Hogyan lehet ingyen, vagy kedvezményesen tanulni főiskolán, egyetemen?

Figyelt kérdés
Elég keveset tudok a témáról, pedig már aktuális lenne. Kérem szépen valaki írja le a tudnivalókat. Van ez a pontozási rendszer egy adott szakon, mondjuk 300 pont, ha én ezt elérem, akkor "csak" bejutok, vagy azzal jár valamilyen kedvezmény? Hallottam olyanról, hogy állami ösztöndíj, ez mit jelent, hogyan lehet elérni? Olyanról is hallottam, hogy 12 félév van államilag támogatva tanulásban, ez mit takar? Bocsánat, ha kicsit érthetetlenül fogalmazok. Ha még van bármi fontos információ a témával kapcsolatban, azt szívesen fogadom!

2016. szept. 12. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Kétféle egyetemi képzés van a legtöbb helyen: államilag finanszírozott és önköltséges képzés. Az önköltséges pont azt jelenti, aminek hangzik: magad fizeted a félévenkénti x forint tandíjat. Az államilag finanszírozott képzésnél neked semmit nem kell fizetni, max ilyen járulékos költségeket, mint diákigazolvány, tankönyv, koli, stb. Fontos, hogy az állam maximum 12 félévet támogat, ennyi idő alatt tehát el kell végezned a képzést (vannak kivételek, pl. orvosin, tanárin a képzés eleve ennyi idő, és itt adnak lehetőséget arra is, hogy ha csúsznál 1-2 félévet, azt még nem kelljen kifizetned). Ha kicsúsztál a 12-ből, a továbbiakat saját magad kell, hogy fizesd.Az államisokkal sok előny jár, pl. olcsóbb a koli, kaphatsz csomó ösztöndíjat. De hátránya is van, mert mikor beiratkozol, az államisokkal aláíratnak egy szerződést, hogy diploma után pár évig Magyarországon kell dolgoznod, vagy ki kell fizetned a képzésed teljes díját.
2016. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja és még azt elfelejtettem: a jelentkezésnél azt is ki kell választanod, hogy állami vagy önköltséges helyet szeretnél. Az állami helyekre pedig általában (nem mindig) magasabb a ponthatár, mint ugyanazon szakon önköltségesre.
2016. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!