Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus képzéshez...

Mérnökinformatikus képzéshez feltétlenül szükséges a fizika érettségi?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a 11-ik évfolyamom, felvettem faktnak az infot és az emelt bioszt. Mérnökinformatikusira szeretnék menni, programozónak. Fizikából sík vagyok, matekból menni fog az érettségi, viszont a fizika nem. Informatikából csak közép szinten tudok érettségizni, mert az iskolánkban nincs lehetőség emeltet tenni. Lesz emeltem, mivel bioszból emeltet teszek le, hiszen abból jó vagyok.

Még az is felmerült bennem, hogy előrehozott közép infot teszek le és jövőre felveszem az emelt angolt, hogy legyen kettő emelt érettségim, ezzel kicsit kompenzálva, hogy nem vagyok fizikus zseni.

Ezzel egy a bibi, hogy az info tanárom nem akar engedni előrehozottat tenni, fél, hogy nem menne, pedig mindig azt hangsúlyozza, hogy a hülyének is menne.

Nem akarok mártírkodni, hogy 3 faktot veszek fel, azért kiröhögnének a tanáraim.

Annyira nehéz ez az egész... Felvin néztem a dolgokat, főként a debreceni egyetemet, de a fizikát mindenhol írták.



2016. szept. 15. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Mérnökinfóra bejutni iszonyú egyszerű, ellenben bent maradni nem. Nem akarlak elkeseríteni, de miért pont MÉRNÖKinfóra mész, ha nem tudod a fizikát? Ezen a szakon (is) ha már egy középszintű fizika érettségi gondot okoz, akkor soha a büdös életben nem fogod elvégezni, ezt garantálom, így időpocsékolás az egész. Ha már IT-ben gondolkodsz, menj pl sima programtervezőre, de ne mérnökinfóra...
2016. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sógorom ajánlotta, megtetszett és erre kezdtem építeni a terveim. Eddig senki sem világosított fel erről, hogy van sima program tervezői is, nem csak OKJ-s képzés. Köszönöm az információt, böngészek tovább.

Még egy kérdést feltennék, ha nem gond. Megérné kierősködni a tanáromtól a előrehozott infot, hogy felvehessem jövőre az emelt angolt?

2016. szept. 15. 20:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Minek neked emelt biosz? Semmit nem érsz vele pontszámilag mert nem követelmény infós szakokhoz
2016. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!