Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire jók a többletpontok, ha...

Mire jók a többletpontok, ha alapképzésre csak a bizonyítvány es az érettségiből származó pontokat számítják be?

Figyelt kérdés

A terv a kovetkezo: iden vegzek egy felsooktatasi szakkepzessel, de szeretnek tovabb tanulni, lediplomazni. Azt olvastam, a besorolasi alapszakon beszamitanak 90 kreditet, szoval masfel ev alatt elvegezhetnem.

A problema: azt olvastam, hogy hiaba nyelvvizsgazok le, vagy szerzem meg ezt a papirt, egyaltalan nem biztos, hogy bekerulok alapszakra, ha csupan az erettsegi eredmenyeket es a kozepiskolai bizonyitvanyt veszik szamitasba.

A kerdes: akkor mit lehet kezdeni a tobbletpontokkal?

Felsofoku angol erettsegi vagy kozep nyelvvizsgaert kapok (tobb) pontot? A szamlaert kaphatok ha beszamitanak 90 kreditet? Hogy mukodik ez?


2016. szept. 16. 11:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Szamlaert = szakmáért. Bocsanat, elirtam.
2016. szept. 16. 11:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen alapszakra jelentkeznél és mi a felsőoktatási szakképzés?


Nem mindegy, mert valahol nem nézik, de a legtöbb helyen igen.

2016. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

VAlamit keversz...

pont úgy kell jelentkezned, elérned a ponthatárt, mint annak, aki nem járt foszk-ra. Jár többeltpont a nyelvvizsgáért, jár a foszkért. HA bekerültél, akkor jön a 90kredit beszámítása.

2016. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!