Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes tartani...

Szerintetek érdemes tartani egy "gap year"-t?

Figyelt kérdés

Jogra, vagy politologiára mennék, de nem is ez a lényeg, hanem hogy érdemes-e. Nagyon vonzz az ötlet.

Ha igen akkor itt a dilemmám. Még van 2 évem. Jövőre érettségizek és 2-ből emelt szinten (valószínűleg töri és angol lesz). Angolból nemsokára szeretnék telc-en vagy BME-n nyelvvizsgát. Angol mellett még szeretnék megtanulni olaszul is, legalább alapfokon, de inkább középfokon. Olaszból idáig nem tudok szinte semmit, angol jobban megy.

Mire kimennék lesz jogsim is, de olaszra nem tudom mennyire tudnék ráfeküdni, mert angol+érettségik.

A két lehetőség anglia, vagy olaszorság volna. Olaszországban van egy velem egykorú "penfriend"-em Milánó mellett, angliában viszont nem ismerek senkit és elvileg drágább is.


Ti mit csinálnátok? Ha kimennék olaszba eleinte csak angolul tudnék beszélni, de félek, nehogy elhanyagoljam.


2016. szept. 17. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudtad magyarul leirni a "gap year"-t akkor mindenkeppen erdemes tartozkodnod az egyetemtol.
2016. szept. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sok értelme volt ideírnod. Miért nem kíméled meg magad? Ha nem tudsz érdemi választ adni, akkor inkább görgess tovább. Te is jobban jársz és én is.
2016. szept. 17. 15:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy Olaszországot nagyon szeretem. Kedvenc országom.
2016. szept. 17. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ha nem tudtál sokat utazni középiskolás korodban, akkor a világot csak nagyon halványan ismered. Jelentkezz evs-re vagy valamilyen önkéntes lehetőségre, csak úgy eléldegélni ne menj ki, próbáld ki magad valami újban. Én sajnos 21 évesen jöttem rá, hogy kell egy gap year, mert egyszerűen túl kicsi a világ, amit ismerek
2016. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!