Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez jó pályakép?

Szerintetek ez jó pályakép?

Figyelt kérdés

Nyelvtanárnak készültem, azonban a minorom nyelvéből (kis nyelv) a sok tanulás ellenére sem értem el a felsőfokú nyelvvizsgához szükséges tudást. A minor szak felsőfokú nyelvvizsgája azonban kellett volna a tanári mesterhez. A tanári mester pedig most futott ki, többé nem indul.


Mivel a pedagógia az alapvető célom, a hivatásom, második alapképzésként a gyógypedagógiát fogom elvégezni levelezőn, majd egy egy éves fordítói szakirányú továbbképzést építek az anglisztika BA-ra. Már több éve foglalkozom fordítással, pedig nincs egyelőre végzettségem, nagyon szeretem, és sok megbízást kapok. A gyógypedagógia pedig nem "jobb híján" lenne a választásom, hanem mert komolyan érdekel.


Szerintem ez jó, mert így több lehetőségem lesz a munkaerőpiacon, semmi sem fog kárba veszni. Jelenleg is főállás mellett fordítok; a jövőben ezt tovább vinném.(Gyógypedagógia mestert már nem végeznék, mert nem annyi pluszt a befektetett pénzhez képest.)


Mit gondoltok erről?



2016. szept. 18. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, de a legjobban azért mert jól össze raktad. A fordításra fektess nagyobb energiát. A nyelv az nagyon fontos sztem ez legyen a kiindulopontod. A gyógypedagogia sem rossz de igen azt azért csináld hogy segíts.
2016. szept. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!