Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök alapdiplomával...

Gépészmérnök alapdiplomával érdemes épületgépész msc-re menni?

Figyelt kérdés

Nem sokára végzek a gépészmérnökivel gyártástechnológia szakirányon,és szeretnék tovább menni mesterképzésre(Debreceni Egyetem) is.

Az msc-t viszont olyan szakon szeretném elvégezni amivel tudnék úgy mond munka mellett "maszekolni",vagy egy saját vállalkozást indítani amire az épületgészét nagyon jó lenne.

Szerintetek egy gyártástechnológia bsc-vel mennyire jó ötlet egy másik szakirányra menni?Levelezőn nagy öngyilkosság lenne,vagy maradjak inkább nappali képzésen?

Ha van olyan aki épületgépész msc-t végzett kérem írja le a tapasztalatait.



2016. szept. 19. 12:13
 1/2 anonim válasza:

Én épületgépész tervező vagyok, gyártástechnológiához nem értek, de élek a gyanúperrel, hogy a két szakma nem nagyon vág egybe.


Véleményem szerint, ha van egy a gyártástechnológiához kapcsolódó 8 órás munkád, mellette épületgépészet nem nagyon fog működni.

Kereskedelem, karbantartás teljes embert kíván nap közben.

Tervezést lehetne otthon végezni esténként, maszekolgatni, de ezt csak ha önálló tervező vagy már, akkor működhet.

Valahol, valaki mellett meg kell szerezni a szakmai tapasztalatokat és nem utolsó sorban a tervezői engedélyeket. Ez éjszakázásokkal, hétvégékkel szerintem nem lesz életképes. Ott kell lenni a tervező mellett, nappal, aki terelget folyamatosan és instruál, minimum 2 éven keresztül.

Az épületgépész szakmát nem lehet megtanulni rendesen autodidakta módon, és itt a "rendesen" szón nagy hangsúly van.

Megfelelő és fontos hogy hivatalosan igazolt tervezői tapasztalatok nélkül a kamara nem ad tervezői engedélyeket.


Akkor inkább javaslom a gépészeti szerelést, kivitelezést, az maszekban kiválóan működhet.


Szerintem el kellene döntened, melyik a szimpatikusabb, a gyártástechnológia, vagy az épületgépészet és arra hajtani rá.


Magánvéleményem: a maszekolás lehetőség szerint kerülendő. Olyan 8-10 órás munkát/munkahelyet kell keresni, aminek a fizetésével már elégedett vagy. Pihenésre, kikapcsolódásra szükség van. A pénz nem minden.

Szerintem.... :-)

2016. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj a gyártásnál. Kezdetben, míg nincs munkatapsztalatod úgyse fogsz saját vállakozást indítani. Ha meg nem saját, akkor tökéletes leeht az pl. ha elmész egy fogácsoló céghez, tapsztalatod szerzel 1-2-3 évig, meg mellette jó pénzt keresel. Ezután ha nagyon akarsz (és van melllé pénzed is) akkor csinálhatsz majd egy saját forgácsoló céget, amit ugyan k.a sok pénz beindítani (szerintem hitel nélkül nem is nagyon lehet) , de uána eszméletlen pénzek vannak benne. Az épületgépészet eléggé másabb típusú érdeklődést kívánt meg, szóval neked kéne eldönteni, hogy melyik jön be jobban hosszú távon. De szeritnem egy gyártóssal könyebben el tudsz indulni pályakezdőként, és meg is fognak fizetni, mert ma Magyarországon ma kb. mindehová gyártósokat keresnek és nem tervezőket. Egyébként én is most fogok végezni januárban gyártósként, Miskolcon.
2016. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!