Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az öt legerősebb gimi...

Melyik az öt legerősebb gimi Pécsett? Sürgös!

Figyelt kérdés

2016. szept. 23. 21:32
 1/5 Ákos13 ***** válasza:
Én nem vagyok pécsi, de kettőről tudok, amelyik nagyon erős, az egyik a Babits, a másik a Leőwey Klára Gimnázium.
2016. szept. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Babits, Janus, Nagy Lajos, Leőwey. De nagyon lényeges, hogy mit szeretnél tanulni. Németért érdemes a Leőweybe vagy a Koch Valériába menni, de ha spanyolt akarsz (magas szinten), akkor csak a Kodály van, ami nem tartozik a legerősebbek közé.
2016. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Állatorvos szeretnék lenni, és a Babits-Nagy Lajos-Leöeyt akarom megjelölni ebben a sorrendben.Csak anyukám szerint a biztonság kedvéért 5-öt jelöljek meg, csak több helyen nincs pécsett biológia szak.
2016. szept. 24. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez jó sorrend :) nem kell túlzásokba esni, csak bízz magadban! Ha gyakorolsz a központira és a szóbelire, akkor minden rendben lesz. Én is túlaggódtam, de gyakorlással nagyon jó lett a központi felvételim úgy is, hogy a szóbeli elbeszélgetésen nagyon nem voltam meggyőző, ezt a tanár is megmondta, ötödikként vettek fel az elsőnek megjelölt helyre.

Egyébként ha minden áron azt szeretné anyukád, hogy jelölj meg ötöt, akkor általános szakokat jelölj meg (akár ugyanabban az iskolában is). Egyrészt van rá esély, hogy később átkérd magad másik osztályba, másrészt úgyis lesz fakultáció, ahol választhatod a biológiát. Én általános tantervű osztályba járok, két osztálytársam akar idén felvételizni orvosira és nagyon jól haladnak az emelt érettségire felkészüléssel, úgy, hogy nem tanultunk mind a négy (oké, öt) évben végig biológiát, fizikát. (senki sem kémiával indul, pedig a Leőweyben elég erős az oktatása).

Szóval sok sikert, és semmiképpen se aggódj nagyon miatta, egész biztosan felvesznek az első helyre :)

2016. szept. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves utolsó köszi a biztatást!

2016. szept. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!