Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kellenne tennem hogy az...

Mit kellenne tennem hogy az lehessek aki akarok?

Figyelt kérdés
10. kes vagy egy közgazdasági, kéttannyelvű szakközépiskolában. Sebész szeretnék lenni, de az iskolában csak 1 évig tanulunk biológiát. Általánosban 5-8ig tanultuk, és végig 5-ös voltam belőle. Esetleg 9-től 12-ig osztályozóvizsgát kellenne tennem bioszból? És ez hogy lehetséges? A mostani sulimba, vagy másik iskolában kell tennem a vizsgákat? Talán van valami másik megoldás is? Előre is köszi.
2010. ápr. 24. 01:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
bioszból kell érettségizned, lehetőleg emelt szinten, hiszen így lesz minél több pontod az egyetemre bejutáshoz. ha a sulidban lesz biológia érettségi,akkor ott teszed le, ha nem, akkor az iskola betesz más helyi középiskolába vizsgáztatni a tárgyból. szerintem így nem kell osztályozó vizsgát tenned, bár ezek mind-mind iskolafüggő dolgok, érdemes ott megérdeklődnöd
2010. ápr. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták, hogy olyan tárgyból lehet érettségit tenni, amit legalább két évig tanulunk.

Namost én is ilyen helyzetben voltam, mint te, csak én informatikából szerettem volna érettségizni, de csak egy évig tanultuk.

No hát én fogtam magam, és harmadikban beültem faktra (fakultáció ugye). Így meglett a két évvégi jegyem, és azóta már a 95%-os érettségi is megvan :)

Szóval azt tudom javasolni, hogy járj valami fakultációra bioszból. Nem tudom, hogy vannak az óraszámok nálatok, de az tuti, hogy a 30 órának meg kell lenni 11-12.-ben egy héten. Én gimis vagyok, szóval nekem kötelező volt így faktra járnom, mert nem volt szakmai tárgyam, amivel kijött volna az óraszám. Te azt írod, szakközepes vagy, szóval neked valószínű a szakmai tárgyakkal meglesz az óraszámod, de érdeklődj, hogy ettől függetlenül van-e lehetőséged faktra járni - és ha nincs, akkor mi a teendő, lehet-e másik iskolába menni (faktra).

Sok szerencsét! :)

2010. ápr. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vicces, amit az iskolád csinál és nem is egészen szabályos, úgy tudom, kötelező lenne két év bioszt tanulni legalább.

Na mindegy, a második évből kell osztályozóvizsgát tenned csak, és akkor mehetsz érettségizni. Hogy ez hogy megoldható nálatok, arról az osztályfőnököt kell kérdezni, ő utánajár. Mivel még van több, mint két éved, ezért ajánlom, hogy mindenképp tegyél emelt szintű érettségit, a felvételinél is előny, de ez nem annyira fontos, mert később az első egy-két évben is sokkal könnyebben tanulod meg az anyagot, ha van mire építkezned.

Ha nagyon komolyan gondolod ezt a dolgot, akkor meg szerintem válts iskolát, pont időben vagy, menj át egy olyan gimnáziumba, ahol van biosz fakt. Ezzel megoldod a jogi problémákat (pl. szerintem baja lenne a sulidnak, ha kiderül, hogy csak egy év bioszt tanítanak), valamint motiváló társaságba kerülnél, akik szintén biosz faktra járnak, sokat tudnak segíteni.

Kitartást és sok sikert!

2010. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
érettségizni akkor lehet, ha teljesíted az iskolai követelményeket. Infóból nálunk is csak egy év volt, és gond nélkül mehettem érettségizni. Az viszont biztos, hogy egy év biosszal esélyed nincs az emelt szintű érettségin. Szóval én sürgősen iskolát váltanék, vagy pedig magántanárhoz kezdenék járni, bár anyagilag az elég necces. A mi sulinkban 7ezer forintos órabérrel számolva 2 éven keresztül azért az elég húzós.
2010. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a segítségeteket!! Mindenképp szólok az ofőnek, h tegyen valamit ennek érdekében, mert nem csak Én "szorulok" ilyen segítségre a suliból. Bioszból az iskolámban nem lehet érettségit tenni, se kémiából sem fizikából. Ez az a 3 tantárgy amit csak egy évig tanulunk...=S
2010. ápr. 24. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Jajah, két lezárt félév kell. De azért arról se feledkezz meg, hogy orvosira még a biológia mellett kell kémia vagy fizika. És vmelyik tárgyból emelt szinten KELL érettségizned.
2010. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Félév helyett év természetesen, már írni sem tudok:)

Tehát két lezárt év:)

2010. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már nincs két éves szabály.
2010. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó:

akkor vagy nálunk hülyék, vagy te tévedssz...

2010. ápr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!