Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdészeti és vadgazdálkodási...

Erdészeti és vadgazdálkodási technikus?

Figyelt kérdés
Akik ilyen irányban szereztek szakmát, milyen lehetőségeitek voltak utána? Érdemes valamilyen ráépülő szakmát vagy egyetemet elvégezni vagy egyből el lehet helyezkedni ezzel a végzettséggel? Főként hazai erdészetekben gondolkodnék.

#egyetem #OKJ #szakma #erdészeti és vadgazdálkodási technikus
2016. szept. 30. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vadgazdálkodási technológust végeztem el, kb. semmit nem érek vele, háttér, ismerős, vadász felmenő vagy vadászati múlt és pénz nélkül semmire nem megy az ember max. elmegy az erdőbe segédmunkásnak a favágók mellé...

Én hamar rájöttem hogy ez nem az én világom lesz, inkább a természetvédelmi mérnökit vagy hasonlót kellett volna.

Ha el is helyezkedsz, lehet menni cserkészutat takarítani, gazolni, vadásztatni menni - már ha van tapasztalat - a pénzes nem ritka esetben nagyarc vadászokat.

Gyakorlatisom mesélte hogy vadásztatott, de a vadász azt hitte a dámra hogy az a nagyra nőtt őz, a "rendes" őz pedig a kis őz... de pénze puskája kocsija van és ezzel le is van tudva.

2016. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bátyám ennek tanul, Szombathelyen a Herman Ottóba. Neki tetszik stb. De akkor válaszd ezt az irányt ha "szenvedélyed" a természet az állatok stb...meg ha van gyomrod ahhoz hogy megölj egy őzt pl, aztán kizsigerelni, tiszteletet adni az állatnak..ami egy vadászaton szokott történni. Tesómnak mondhatni könnyű...környéken sok a hivatásos vadász, vagy aki hobbiból, de engedéllyel vadászik,+erdész is. Így iskolán kívül is szerez tapasztalatot. Ebbe az iskolába az elsősöket felveszik a koleszba. Viszik őket ide-oda. Ha jól tudom hajtásra is lehet menni (ezt annyira nem tudom mert bátyám ugye inkább a környékbeli vadászokkal ment számtalanszor). De arra készülj még hogy a technikusi előtt alap követelmény a jogsi. Meg pénz is kell hozzá. De itt ha jól tudom fedezik a költségek 50%-át.

Nagyjából ennyi. Írj privátban ha lenne még kérdésed. De amúgy Sopronba is van ilyen iskola. De a Szombathelyi jobb, annyiból hogy kint van az Oladi városrészen, erdős helyen. Sopronban meg a városban. Azért jobban illik egy ilyen iskolához ha a környezete is azt tükrözi amit tanítanak ott. Nem pedig a kipufogófüst meg ilyenek.

2016. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!