Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai szakmák között...

Informatikai szakmák között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Munka mellett gondoltam elvégezni a sulit.

-műszaki informatikus

-CAD-CAM informatikus

-informatikai rendszerüzemeltető


Ezek közül melyiket érdemes? Mik a különbségek a szakmákban? Melyiknek van jobb jövője?


Köszi a segítséget előre is!


2016. okt. 1. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

"informatikai rendszerüzemeltető "


Szerintem ez a minimálbéres óvoda rendszergazda kategória.


"CAD-CAM informatikus "


Guglizz rá, ez ilyen 3d-s terveket készít cad programmal.


a harmadikat nem tudom pontosan.

2016. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. okt. 1. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Tekintve, hogy a informatikus szakmák alatt többségébe programozási képességekkel megáldott embereket keresnek így teljesen mindegy, hogy műszaki vagy gazdasági informatikusnak fogak hívni. Ha tudsz programozni lesz munkád, ha nem akkor nem.


Esetleg rendszergazda lehetsz még.


Az ilyen szar szir képzéseken semmit nem fogsz megtanulni. Én anno fél évemet elcsesztem egy ilyen OKJ hulladékon. Heti 3-4 nap word, excel és heti 1 nap volt programozásról szó az is minősíthetetlen formában.


Tehát vagy nekiülsz otthon és seggelsz, vagy keresel egy mostanában népszerű programozói képzést ahol erősen beléd verik az alapokat. Ezeknél min középfokú angol és több száz, milliós tandíj, de legalább adnak is valamit cserébe. Esetleg menj egyetemre, de sehol sem tudod megspórolni az önszorgalmat, más különben teljesen felesleges ilyen irányba kacsingatni.

2016. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
*több száz ezeres, millió Forintos
2016. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:

A programozás dologgal azért vitatkoznék.

Fontos, de csupán egy nagyon kis szelete az informatikának ill. az információs technológiának. Jó, ha értesz hozzá, de rengeteg terület van, ahol nem kérnek programozói tudás, mégisjól fizet, ha értesz hozzá.

2016. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Például?
2016. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
Vállalatirányítási rendszerek, hálózatok (Cisco, Huawei), Informatikai biztonság. Mind kimagaslóan jól fizet, ha érted a dolgod. A programozást hagyjuk meg az autistáknak :D
2016. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!