Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filozófiával foglalkozó...

Filozófiával foglalkozó alapszakok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14/F

Szóval nagyon bizonytalan voltam a pályaválasztás terén! Aztán rájöttem, hogy nagyon érdekel a filozófia (de ugye azért senki nem fog fizetni, hogy ülök és elmélkedek) tehát maradt az etika tanár. Csak aztán elbizonytalanodtam, mert utána olvastam és azt írták, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni vele, és pár vicces kedvű válaszoló írta is pár kérdés alá a poénos választ, hogy: maximum a mekiben lehet elhelyezkedni vele (találj ki újat) na szóval...érdeklődni szeretnék afelől, hogy milyen filozófiával foglalkozó alapszakok vannak, amivel később el is tudok helyezkedni! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. okt. 4. 23:01
 1/9 A kérdező kommentje:
...Azt elfelejtettem, hogy a filóból is a morálfilozófia érdekel leginkább!
2016. okt. 4. 23:10
 2/9 anonim válasza:

Bármivel eltudsz helyezkedj, a lényeg, hogy te legyél belőle a legjobb. :) A legjobbakra, legtehetségesebb mindig van piaci igény. Tegyél bele sok pluszt az egyetembe, konferenciák, újságcikkek, kutatások.Járj el minél több fakultatív előadásra, hogy a szakmai fejlődés és a kapcsolatépítés miatt,na meg azért mert egyszerűen érdekel. Nézz körbe,és találd meg azt a részét,amiben a legjobb tudsz lenni.


De egy kicsit konkrétabb segítség:Szakoknál keress rá a tantervekre, tantárgyi tematikákra,esetleg jegyzetekre,válaszd amit szívesen,szenvedéllyel tudsz csinálni :)

2016. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazad van, és inkább csinálom azt amit szeretnék!(bár még mindig nem vagyok 100%-ig biztos a dologban) A tanácsot pedig külön köszönöm és megfogadom! :)
2016. okt. 4. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:
2#: Azért álmokba ne ringasd. Mindenkinél van jobb, ezért nincs olyan, hogy legjobb. Illetve van egy, de arra kicsi a valószínűség, hogy pont te leszel, vagy én, vagy a kérdező.
2016. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es! (Beavatott xd) 14 évesen már felbírom fogni, hogy valószínűleg nem én leszek a "legjobb", de jó attól még lehetek! :)
2016. okt. 5. 00:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó lehetsz, nem is mondtam, hogy nem. És az is bőven elég, ha meg vagy magaddal elégedve.
2016. okt. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom! "De a mai világban" nem azt kell néznem, hogy megvagyok-e magammal elégedve, hanem ,hogy a munkára jó vagyok-e. De igyekezni fogok és remélem az első válaszolónak lesz igaza, miszerint ezzel is eltudok majd a késsőbbiekben helyezkedi! De ez már a jövő zenéje! :)
2016. okt. 5. 00:16
 8/9 anonim válasza:

Bárkiből lehet a legjobb, kevesebb célt nem is szabad kitűzni,mert az középszerűséghez vezet :) Ha tehetséges vagy a szakma felfog rád figyelni. Érdemes már tizenévesként is sokat olvasni, kipróbálni magad versenyeken,beülni egy-egy szabad egyetemre. Esetleg ott van a kutdiák mozgalom is, azon keresztül valamilyen témával elkezdhetsz mélyebben is foglalkozni,az is segíthet eldönteni,hogy mi érdekel :)

#2es voltam :)

2016. okt. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire érdekel a filozófia akkor a következő utat kell bejárnod: az érettségin végül is nincs túl nagy tétje az ilyen irányú továbbtanulásnak, de ha jó alapokkal akarsz kezdeni, akkor érdemes csinálni egy közép vagy emelt érettségit filozófiából, majd jelentkezned kell szabad bölcsészetre, amely csak a nevében szabad, mivel az alapozó tárgyak elvégzése után szakosodnod kell egy olyan tudományra, ami behatóbban is érdekel (van lehetőség etika és filozófia specializációra is., ezek mellett van pl vallástudomány, filmtudomány, elméleti nyelvészet, stb) A szabad bölcsészet egy alapszak, amit leginkább az ELTÉN érdemes tanulni, de megfelel bármilyen vidéki egyetem is, ha az netán helyileg közelebb van vagy szimpatikusabb.


Az alapszak elvégzése után következik a mesterképzés. Mesterképzésen ugyanúgy van lehetőséged etikára vagy filozófiára jelentkezni, a három éves SZB után ez további két év tanulást jelent, ahol már elég komolyan fogsz foglalkozni a tudománnyal és belemélyedhetsz majd azokba a témákba, amelyek a legjobban érdekelnek. Az MA sikeres abszolvását követően kezdődhet a doktori képzés, ami három éves. Phd hallgatóként az egyetemen jól ismert órákra járáson kívül meg kell csinálnod a doktori disszertációdat, illetve tartanod is kell majd néhány kurzust a suliban, általában gyakorlatokat kisebb létszámú csoportoknak. Miután sikeresen megvédted a doktoridat, elhelyezkedhetsz valamely egyetem (akár ott, ahol doktoráltál) Bölcsészkarának Filozófia Intézeténél és amellett, hogy kutatod az általad érdekelt témákat és tudományos cikkeket írsz, konferenciákra jársz, előadásokat tartasz, s egyre fentebb jutsz az egyetemi oktatók ranglétráján (tanársegédként fogod kezdeni, de később akár professzorrá is válhatsz, bár az kőkemény munka), oktatni is fogsz a suliban.


Sajnos sehol máshol nem kamatoztathatod filozófiatudásodat ilyen közvetlenül, mint egyetemi tanárként. Rögös út, a doktori iskolába való bekerüléshez (főleg ösztöndíjjal támogatott képzésre, ami havi 100 ezer forint fizetést jelent PHD hallgatóként) pedig nem elég csupán jó jegyeket szerezned, hanem ki kell tűnnöd a többiek közül TDK, OTDK részvétellel, vagy azzal, hogy publikációid jelennek meg különféle folyóiratokban.


A fizetés egyébként tanársegéd feletti pozícióban már elég jónak számít országos viszonylatban.

2016. okt. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!