Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 éves vagyok, és szeretnék...

23 éves vagyok, és szeretnék szakmára menni, mivel nincy szakmám. Államilag finanszírozza még az állam?

Figyelt kérdés
Fizetős okj szakmákat közül is nyugodtan válogathatok, mert akkor azok közül bármelyiket is finanszírozná az állam? Hogy is vannak a dolgok?

2016. okt. 9. 13:02
 1/2 anonim válasza:
felnöttoktatasban tudsz csak tanulni ingyenes szakmát kell valasztanod, fizetöst nem finanszirozza miert is tenne nem veletlenul fizetös az mindenkinek az államilag tamogatott ingyenes szakmat valassz
2016. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Úgy tudom 25 éves korig 2 államilag finanszírozott szakmát lehet szerezni nappali tagozaton. 25 éves kor után a másodikat csak estin.


Fontos, hogy csak az iskolarendszerű képzéseket támogatja az állam, tehát ha van érettségid, az iskolák "érettségire épülő" képzéséiből tudsz válogatni.


Mint minden nappali képzésnél, be kell járni az órákra, és 8-tól 2-3-4ig bent ülni és tanulni.

2016. okt. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!