Egyetem mellett szakma? Lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzős vagyok egy gimnáziumban, és felvetődött bennem az a gondolat, hogy megoldhatnám e úgy a továbbtanulásomat, hogy egy időben kezdem el az egyetemet (természetesen, ha felvesznek), valamint egy szakmát.

Úgy gondoltam, hogy levelezőre jelentkezem, de az interneten nem találtam a kérdéseimre választ, ezért írok ide. A kérdéseim tehát a következőek:

-Létezik az egyetemeken államilag támogatott levelező és/vagy távoktatás?

-Jogilag megtehetem, hogy egyszerre kezdek el államilag támogatott okj-s képzést, valamint egyetemet is?

-Ha igen, akkor így is megkapom majd a családi támogatást, valamint a szüleim megkapják rám az adókedvezményt? (Nem a segélyek miatt szeretnék tanulni, de nem vagyunk gazdagok, így szeretném, ha a szüleimnek nem kerülnék sok pénzükbe, ezek legalább állnák az utazásom stb.)

-Levelezőn hányszor kell bemenni az iskolába? Vagy valaki tudna nekem segíteni abban, hogy ez hogy működik? Én úgy képzeltem el, hogy postai/elektronikus úton megkapom a tananyagot és csak a vizsgákra kell bejárnod, de mivel nem ismerek senkit, aki ebben a rendszerben tanulna, így nem vagyok biztos benne.:)

Elnézést, ha hosszú voltam, csak foglalkoztat ez a téma.:) Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. okt. 11. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Létezik levelezős képzésen is államilag támogatott szak, de érdemes megnézni, hogy az adott egyetemen indul-e a kiszemelt szak levelezős formában is, mert ez egyáltalán nem biztos. Bejárni általában kéthetente szükséges péntek-szombat napokon, de ez egyetemenként változó lehet. Ami biztos, hogy nem úgy van, ahogy gondolod, mindenképpen vannak kontakt órák is, illetve nem minden tárgy vizsgával zárul, van, amikből zárthelyit és/vagy beadandót kell készíteni, és az alapján kapsz jegyet.

Innentől pedig az én véleményem írom csak le, mivel nem tudom pontosan a szabályokat. Az adott szakot és egy OKJ-t el lehet kezdeni egyszerre, de szerintem nem lehet mindkettőt támogatott formában.

2016. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ment a zöld.:)

2016. okt. 16. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!