Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első félév - nem tudom behozni...

Első félév - nem tudom behozni a lemaradásomat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gólya vagyok, BME-re járok. Alapból valamennyi lemaradással indultam matekból és infóból, viszont az első hónapban anyagi okok miatt még dolgoznom is kellett egyetem mellett. Ebben az időszakban szinte semmi tanulásra nem maradt erőm, mostanra pedig már elkezdődtek a zh-k, és nem tudom fölhozni a lemaradásomat. Ismerem a határaimat, szeretném ezt a félévet passziváltatni, esetleg a következőt, hogy egy kicsit helyre jöjjek, mert kicsit depressziós és beteges állapotban vagyok.

Milyen lehetőségeim vannak így a félév közepén? Az eddigi Zh-kon alig-alig értem el valamit. Ha szimplán nem járok be, akkor gondolom nem kapom meg az aláírásokat a tárgyakból, és csúszok fél évet/egy évet, vagy?

Ennél jobb lehetőségem nincs?

A segítséget előre is köszönöm.



2016. okt. 17. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen indokkal sajnos nem valószínű, hogy engednek utólag passziváltatni. Mivel a bukott kreditekért fizetni kell (pontosabban a tárgyak újrafelvételéért), ezért néhány fontosabb tárgyat megpróbálnék teljesíteni, amikre esetleg épül valami a következő félévre, így minimalizálod a veszteséget, később utolérheted magad.

Melyik karon vagy, GPK vagy VIK?

2016. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. VIK-es vagyok, államin. Átraknak önköltségesre, ha a sok bukás miatt lent lesz az átlagom?

Illetve az újrafelvétel áráról jól tudom, hogy 1800 HUF/Kredit?

2016. okt. 17. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Ha nem teljesítesz 1 év alatt kb. 30 kreditet (nézd meg a tu Tanulmányi és Vizsgaszabályzatotokat, én nem oda járok), akkor átlagtól függetlenül átraknak költségtérítésre.

2. Ilyenkor már nem passziváltathatsz.

Annyit tehetsz, hogy a jövő félévet passziváltatod (ha lehet), akkor talán nem raknak át, és jövő évben kezdesz mindent elölről.

Vagy "megtáltosodsz" és mégis átvergődsz legalább a fontosabb tárgyakból valahogy. - Azért a vizsgaidőszak még messze van, kár már most temetni magad.

2016. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, 1800/kredit.

Amivel esetleg még tudsz játszani, hogy -amint azt #3 említette- következő félévben passziváltatsz, vagy pedig most megcsinálsz pár fontosabb tárgyat amire épül valami, és megpróbálod összekaparni a 36 kreditet. Ennyi kell, hogy ne rakjanak át tavaszi félév után költségesre. Viszont van egy kiskapu, miszerint ha nem jönne össze a 36 kredit, akkor jelentkezel újra egyetemre (határidő február közepe körül, úgy mint idén), felvesznek, elfogadtatod a már megcsinált tárgyaidat és folytatod onnan államin, ahol abbahagytad.

2016. okt. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon szépen köszönöm!

Alszok még erre egyet, mert jelenleg még élni sincs kedvem, nem hogy egyetemre járni, ilyen fejjel pedig nem jó fontos döntéseket hozni.

2016. okt. 17. 19:38
 6/6 gabe96 válasza:

Ezt engedd el, sőt inkább gondold át (mielőtt lejárna az idő) az újra felvételizést a Kandóra(Óbudai Egyetem).

Minden évben van általában 20-30 volt VIK-es...akik itt többnyire le is diplomáznak :D

2016. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!