Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell felnőttként emelt...

Progizo kérdése:

Hogyan kell felnőttként emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Informatikából szeretnék emelt szintű érettségit tenni, mert nincs ilyenem, de sajnos követelmény egy felsőfokú szaknál, amire jelentkeznék. Mi ennek a menete? Bemegyek egy középiskolába és mondom, hogy májusban én is érettségiznék a lurkókkal? Mennyibe kerülhet ez és hol kell kérni hozzá jelentkezési lapot?

2016. okt. 18. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
oktatas.hu-ra felmesz, vagy oh.gov.hu, bar nem tudom, ez meg mukodik-e, a lenyeg: megyei kormanyhivatalnal tudsz jelentkezni (a hivatalos oldalukrol jelentkezesi lapot letolteni), ennyire egyszeru.
2016. okt. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

[link]


De egyébként az informatikaérettséginek a keresés is a része. :-) Bármely más tantárgynál jó volna ez a kérdés...

2016. okt. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linket. Tehát a lényeg, hogy előzőleg nem kell valami gimivel tanulói jogviszonyban lennem hanem csak jelentkeznem kell az érettségire. De gondolom a linken több infó lesz erről.
2016. okt. 19. 13:27
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell. Én is érettségiztem munka mellett. (nem tanultam már)
2016. okt. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell, sőt nem is lehet. Ha már van érettségid, legfeljebb valamilyen szakgimnáziummal lehetne tanulói jogviszonyod OKJ-s évfolyamon. De ehhez nem kell.
2016. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!