Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Leövey Klára gimnáziumba (Bp....

Leövey Klára gimnáziumba (Bp. ) mi kell a bejutáshoz?

Figyelt kérdés

Milyen átlag, írásbeli és szóbeli pontok kellenek kb? Az átlagom (a 7. évvégi és a mostani is) 4,00. Elég erős suliba járok :( (hatosztályos gimi, mindent emelten tanulunk, ráadásul van olyan tanár aki 40 percig feleltet, aztán az anyagot kiadja otthonra...mindezt fizikából meg kémiából). Próba központi felvételiket csináltam itthon, 70-80 pontokat értem el. Úgyhogy szerintem élesben is összejön 60-65 pont, vagy akár több. Média szakra jelentkeznék.

És, ha már kiírtam a kérdést: Milyen suli? Jó a közösség? A tanárok?



2016. okt. 19. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia,én most végzek a Leöveyben és határozottan állíthatom, hogy az iskola színvonala az elmúlt években hatalmasat fejlődött. Nekem a nővérem is ide járt, 4 éve végzett és akkor teljesen más összetételű volt a diákság, az utolsó "züllött" osztályok tavaly ballagtak el, most kifejezetten jónak mondanám. Az elvárások kemények és ha nem tanulsz pórul jársz, de minden tanárt nagyon humánusnak ismertem meg és segítenek, ha elakadst. A közösség, ha a normális alakok közé tartozol kellemes lesz számodra, de ez nem az a fajta suli ahol az a menő aki ribizlisen öltözik és márkákkal vág fel. Viszont amédia szakot nem feltétlenül ajánlom, állítólag nem tanulnak rajta semmit. A nyek-es osztályok a legerősebbek, kompetencia mérések adatai alapján a suli átlaga felett teljesítenek. Egyébként média szakra bármilyen gimibe szerintem felesleges menni, mert egyetemi jelentkezésnél úgysem veszik figyelembe, és amit ott tanulnál elsajátíthatod magadtól otthon. Egyébként az emelt fakultációk (10.ben kell választani) is nagyon erősek, nívósak. Én előrehozott emelt német érettségit tettem idén és 85% lett, pedig nem készültem rá különösebben csak, amit a suli adott. Jogra megyek amúgy. Szerintem midenképp írd elsőnek, ha nem is a média szakot.
2016. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!