Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pannon Egyetem mérnökinformati...

Pannon Egyetem mérnökinformatikus vagy Széchenyi István Egyetem mérnökinformatikus? Esetleg PTE mérnökinfó? (Pécs) Hol a legjobb a képzés?

Figyelt kérdés

2016. okt. 21. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
8%
Pannon ! :D
2016. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Győrről tudok nyilatkozni. Röviden: rögtön első félévben bedobják a népet a mélyvízbe.

Matek: begyakorolható, egyik legkönnyebb tantárgy, főleg, ha kis emelet szintű előismerete van az embernek.

Közgadaságtan, bevezetés az IT-be: tölteléktárgyak, nem vágják földhöz az embert.

Villamosságtan: na itt kezdődnek a gondok. Rendkívül sok gyakorlással teljesíthető csak. Tananyag nagy része egy az egyben villamosmérnököktől való. 60-70%-os a bukási arány.

Programozás: az oktatási színvonal előbb a tárgyból a legrosszabb. Nem szeretném tovább kommentelni. Kezdő programozóknak semmi esélyük úgy gondolom. Gyakorolni kell rá minden nap, ha valamit el akar érni az ember kezdőként.

Algoritmusok: ha gépen nem megy a programozás, papíron sem fog, márpedig itt tömör logikát kell papírra vetni. 80%-os bukás itt sem piskóta.

Architektúrák: a tananyag nagyon megtévesztő. SSD, HDD, monitorok. Pofon egyszerű. Sajnos az élet nem ilyen egyszerű. Nagyon nagy mélységekbe folyik bele a tananyag. SSD-nél pl. kvantummechanikai szintig. Pozitívum, hogy nem csak a múlt kerül említésre, hanem a jövő is. Ez azért nem így szokott lenni a magyar oktatásban.


Szóval nehéz, de ez az egyetem. Nem kaphat mindenki diplomát és nem lehet minden mérnökinformatikus. Ezt be kell látni. Előképzettség nélkül nem mertem volna belevágni. Sok sikert, ha ezt választod! Nem fogod megbánni úgy gondolom, ha bízol magadban és a realitások talaján állsz.

2016. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!