Ha van egy diplomám, de jelentkezek egy másik alapszakra, akkor rendelkeznem kell a második szakra kötelező érettségikkel, vagy elég tisztán a diploma és azzal felvesznek?

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Suli/szak függő. Én most úgy csinálok egy másik alapszakot, hogy a már meglévő diploma eredményét váltották át pontokba, és az alapján vettek fel (meg ugye nyelvvizsga többletpont). De a felvi-n fent lesz minden infó ezekről és külön fel lesz tüntetve, hogy hol számítanak be diplomát a jelentkezésnél.
2016. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rendelkezned kell vele.

Más az, hogy egy alapszakra a diplomád alapján is ki lehet számolni a felvételi pontokat. Ha pl. olyan szakra szeretnél menni amihez kötelező az infó érettségi, de neked nincs ilyened elutasítják a jelentkezésedet, függetlenül attól, hogy mondjuk van egy ötös gazd.menes. diplomád. A kötelező érettségi tárgyaknak meg kell lennie az adott szakra, nem lehet semmivel kiváltani.

2016. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kettes: pont ez a helyzet, de a kinézett egyetem TO-ja azt mondta, hogy felvesznek akkor is, ha nincs meg az érettségi követelmény :D
2016. okt. 23. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak nincs igaza, valóban felvesznek a követelmény nélkül is, ha elfogadják a diplomát a felvételihez. Viszont nem mindenhol fogadják el, és nem is minden területről származó diplomát. De én pl. így kerültem be programtervező informatikusra, informatika, fizika, stb. érettségi nélkül.
2016. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!