Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira a felvételi milyen,...

Orvosira a felvételi milyen, mármint tudom azt hogy biológia és kémia/ fizika emelt érettségi kell, de kell még esetleg valami? És plusz pont jár a kötelező emelt érettséginél, hanem hogyan lehet plusz pontot szerezni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10.osztályos és nagyon érdekel ez a téma. A tanárok már mondják hogy májusig el kell döntenünk hogy hogyan vagy legalább milyen irányba akarunk tovább tanulni. Főleg olyanok válaszát várom akik az utóbbi 2014.,2015. és 2016.-ban felvételiztek

2016. okt. 22. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Emelt biosz és kémia. Esetleg egészségügyi alkalmassági.

Ha min. 60%-ra sikerül a két emelt szintű, akkor megkapod a max. 100 plusz pontot, ezért más többletpontot már nem számítanak be. Ha meg rosszabbul sikerülne valamelyik érettségid, akkor úgysem vesznek fel.

2016. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi
2016. okt. 22. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
80+ osra kellenek az emeltek, a 60% nem lesz elég, idén 420 alatt nem voltak pontok, a plusz pontokat meg kilövöd a két emelttel. Jó jegyekkel, meg a többi érettségiddel persze emelheted a pontjaidat. Több mint két éved van, hajts rá!
2016. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem a Semmelweis-re akarsz jarni, akkor nem kell 80 feletti eredmeny egyikbol sem, kb 70-60 eleg a videki egyetemekre, felteve persze, hogy jok a jegyeid.

Az 50 pluszpont pedig nem 60, hanem 45 szazalektol jar. Ha mindketto meglesz 45%, akkor masre nem kapsz pluszpontot. Amugy jarna meg pl. nyelvvizsgara es versenyeredmenyre.

2016. okt. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) És ti melyik egyetemre jártok?
2016. okt. 24. 06:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még egyelőre egyikre sem, de nagyon remélem, hogy a jövő évtől kezdve az SOTE-ra vagy SZOTE-ra.
2016. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biosz emelt az alap, amellé választhatsz fizikát vagy kémiát (kémiát jobban ajánlom az orvosi kémia és a biokémia miatt, a biofizika akkor is szar ha érted a középsulis fizikát). A pluszpontmiatt nem kell aggódnod mert 45 %tól kapod meg az emeltekre, és amúgy sem lehet 45ös emelttel bejutni. Idén kifejezetten magasak voltak a ponthatárok a viszonylag könnyű kémia és biosz érettségi miatt, de SOTE-ra szerntem kelleni fog a 80%os emeltek,vidékire meg (persze attól függ melyik) 70-75%. Amúgy 1.éves SOTE-s vagyok
2016. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De jó nektek! :) Én a DOTE-ra vagy a SOTE-ra szeretnék menni?
2016. okt. 26. 18:31
 9/9 anonim válasza:

Ha a két kötelező emelt szintű tantárgyadat 45% fölött teljesíted (írásbeli + szóbeli ) automatikusan 50-50 többletpontot szerzel, és maximum 100 többletpontot lehet szerezni, szóval az orvosi esetén mindenképp kitölti.

Én csúsztam egy évet a kémiám miatt, úgyhogy azt tudom javasolni, hogy inkább a két fő tárgyadat nyomd meg nagyon, hiszen azoknál a %-os eredményeid iszonyatosan számítanak. 1% = 1pont!

Sotés vagyok, nekem az első szemeszter nagyon nehezen telt, irtó sokat kell tanulni és jócskán megváltozik a tananyag nehézsége. Mondhatni életed nem sok lesz, ha valóban ebben az irányban mész tovább. Viszont a rengeteg évközi demonstráció és a rendszeres tanulás rendkívül megkönnyíti a vizsgaidőszakodat. Teljesíthető, de nagyon fárasztó, és irtó nagy motiváltság kell a napi 12óra tanulásokhoz hosszú távon.

2016. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!