Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri tanárnak menni a mai...

Megéri tanárnak menni a mai világban?

Figyelt kérdés
K9zépiskolába

2016. okt. 30. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szempontból. Ha ez a hivatásod, ha ez lenne az, ami boldoggá tesz, és jó leszel benne,akkor igen. Hiány van jó pedagógusból, aki mer is tenni a gyerekekért. Ha anyagilag gondolod, vagy társadalmi elismertségben, vagy ilyesmiben, akkor nem ez a legjobb választás. Sajnos sokak szemében nem sokat ér egy pedagógus.


Mindent egybevetve, ha úgy érzed, ez a neked való pálya, akkor igen. Én nem tudnám leélni úgy az életem, hogy olyasmit csinálok pénzért, amit nem szeretek, de "megéri". Ez egyfajta prostitúció. Amíg van más megoldás, és csinálhatod, amit szeretsz és jó is leszel benne, akkor csináld azt! Ez a fajta lelki béke szerintem megéri.

2016. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!