Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen okj tanfolyamot érdemes...

Milyen okj tanfolyamot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Nem érdekel különösebben semmi sem, minden tantárgyból közepes voltam a suliban, kivéve a matekot, mert ahhoz nagyon hülye vagyok. Milyen szakmával lehet biztosan elhelyezkedni, ismerősök segítsége nélkül? Valami olyasmi kéne, ami fizikailag nem túl megterhelő és nem igényel jó kommunikációs képességet sem. 23 éves és hímnemű vagyok.

2016. nov. 4. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Gépgyártástechnológiai technikus
2016. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Autószerelő
2016. nov. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Hogyhogy a világban nem találtál eddig semmit, ami érdekelt volna? Ez a szüleid hibája is, mert nem hívták fel semmire a figyelmed, nem szerettettek meg veled semmit sem, de a tanárok hibája is lehet. Se a földrajz, az utazás, se a biológia, állattan, az állatokat pedig lehet szeretni, a lovakat, kutyákat különösen. Ha vidéken élsz, lehetsz akár lóápoló is, igaz, ez nem OKJ-s tanfolyam. - Mielőtt elkezdesz az OKJ-s tanfolyamok között keresgélni, azért próbálj egy terület iránt elkezdeni érdeklődni. Nagyon sivár lesz így az életed, ha nem érdekel semmi, és olyan munkát kell végezzél, amit nem szeretsz csinálni. Sajnállak.
2016. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Itt van egy lista a létező összes szakmáról. Fent egyenként kattintsál az abc betűire.

[link]

2016. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rengetegen vannak ilyen helyzetben. Vagy szerinted a szalagmunkásoknak a gyárakban vagy a raktárosoknak az volt az álmuk, hogy ezt csinálják? Gyakoribb az olyan ember, aki nem szereti a munkáját, mint aki igen. Persze sajnálhatsz velem együtt több millió embert, amit megértek, mert tényleg szar helyzet ez. Csak abban reménykedem, hogy a munkán kívül majd egyszer megtalálom másban a boldogságot. Nagymamám nevelt, aki örült, hogy a kis nyugdíjából épphogy etetni és ruháztatni tudott. Nem maradt pénze, hogy fizesse a párizsi utaimat, ahol filozofálhattam volna a lóápolásról. A lista nem sok segítség, egyik sem érdekel közölük. Ezért tettem fel a kérdést, hogy mi az, aminek megéri tanulni és megfelel a többi kritériumoknak?!
2016. nov. 5. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

CNC technikus/gépégyártástechnológiai technikus/elektronikai technikus. Igaz ezekhez kell egy kis matek, és "piszkos" melók, de nem megterhelőek. Ha jó vagy, lesz állásod, és nem is fizet majd szarul. Egy jó CNC-s, pár év tapasztalattal 220-300.000-et megkeres pesten.


Ha ez nem mert a fizikai meló büdös, könyvelő vagy adótanácsadó (igen ide is kell matek).


Ha az sem, rendszergazda, ezzel biztos hogy lesz állásod, csak valszeg szarul fizet majd, persze ez főleg rajtad áll, hogy mennyire képzed magad meg ilyenek.

2016. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!