Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ezzel szeretnék foglalkozni...

Ha ezzel szeretnék foglalkozni, mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mindig megkérdezik tőlem a rokonok, ismerősök hogy mi akarok lenni, mit csinálnák szívesen. Mostanában elkezdtem ezen gondolkozni és ràjöttem, hogy én nem élvezném, ha irodában kéne ülnöm vagy bankban, vagy boltos lennék vagy valami pénzügyes, az orvosi dolgok sem nekem valók mert sokmindentől undorodom, rosszul leszek és rájöttem (persze még nem 100%), hogy én jobban élveznèm a színészetet, az éneklést, a szinkronizálást, ilyesmiket. Szívesen szinkronizálnék néha 1-2 karaktert, szívesen játszanék egy filmben vagy sorozatban (színházban annyira nem), szívesen énekelnék. Olyan énekes-színésznő szívesen lennék, mert azt szeretem csinálni, érdekesnek találom és szerintem nem lenne nyűg a számomra, hanem szeretném amit csinálok.

Most vagyok 14 éves. Iskolában nincs semmi színjátszó vagy ének szakkör. Szabad délutánom pedig csak 2 van meg a hétvége és akkor sem vagyok mindig itthon. Mit tudtok javasolni? Kezdjem most el, màrmint úgy hogy énektanárhoz megyek vagy valami tanfolyamra vagy ráér még pár év múlva. Hangom állítólag van, de nem tökéletes. Igazából szeretek a hangommal játszani, szeretem a hangom, azért gondoltam ezekre a szakmákra. Szeretek énekelni, hangosan felolvasni valamit, eljátszani valamit, de ha hangosan olvasok akkor is próbálok úgy beszélni ahogy a szereplők (például egy öregnéni beszédét más hangnemben és hangsúllyal olvasok fel mint egy kislányt). Számomra ezek izgalmas dolgok.

És hol lenne érdemes továbbtanulnom gimi után, ha megvan az érettségi? Nagyon nem értek az egyetemekhez, fősulikhoz, de a színészeknek mit tanítanak meg ott, milyen órák vannak? Van olyan ahol csak olyanokkal foglalkoznak akik filmben akarnak szerepelni, nem színházban?

Előre köszönök minden választ, segítséget.


2016. nov. 7. 22:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Főleg énekléssel akarok foglalkozni, színészet csak a második helyen van. Tudjátok, sok énekes van, aki 1-2 darabban vagy filmben játszik. A szinkronszínészet is csak "kiegészítőként" érdekel. Szóval fő az éneklés. Csak nem tudom hogy majd hova menjek így továbbtanulni, mert engem nem a komolyzene meg a szolfézs érdekel (jártam szolfézsra), hanem a popzene főleg, a mai zenék és én énektechnikát, légzéstechnikát akarok tanulni, a dalokat megtanulni helyesen elénekelni, gyakorlatot szerezni a színpadon, a stúdióban, a mikrofonnal.
2016. nov. 7. 22:14
 2/3 anonim ***** válasza:

X-faktor és mindenféle Megaszarok.


Igazából a kapu nyitva áll, rengeteg ilyen lehetőség van, a csapból is ez folyik.

2016. nov. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én értem, hogy azt írtad, az annyira nem, de a színház jó alapot adna. Igazából legjobb, ha akár később, ha gondolod, akár most elkezdenél színházokba castingokra járni, eleinte nyilván kisebb eseményekre. (Itt főleg musicalekre és zenés rendezvényekre gondolok.) De persze alap egy jó énektanár. Az az első, amit keress, sokat javít a hangodon (nekem például nincs tehetségem, de harmadik éve járok zongora- és énektanárhoz, akinek köszönhetően nagyon sokat javult a hangom). 14 éves, rengeteg lehetőség áll még előtted!

Az előttem szóló tanácsáról szólva pedig, ne menj azonnal jelentkezni a következő X-faktor szériába, teljesen felesleges. Csak fejleszd magadat, az elszántság a legfontosabb. Egyébkétn nem kell azt hinni, hogy énekes csak az lehet, akit a Youtube- on meg a tévében látsz, az éneklés azon kívül is egy érdekes szakma.

A továbbtanulásról szólva csak annyit tudok, hogy keresztanyum végzett színészetet konzervatóriumban, a taníts ott úgy zajlik, hogy nem egy tanár jut egy osztálynyi diákra, hanem egy diák egy vagy akár két tanárra. Azt hiszem, van valami ilyen ,,színházi'' meg ,,filmes'' képzés az egyetemen, mármint magán az egyetemen kétféle tanóra, ének, meg ilyen alapdolgok, de eznkívül tényleg fogalmam sincs. De lehet, hogy ha rám dosz egy privát üzenetetet, még tudok segíteni, de remélem, ez sem volt felesleges és valamennyit most is tudtam segíteni.

2017. jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!