Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gépészmérnök szakra jelentk...

Ha gépészmérnök szakra jelentkezem, lehet ilyen munkám?

Figyelt kérdés

Igazából én valami ilyesmi munkára gondoltam, mint ami ebben a videóban van:

https://www.youtube.com/watch?v=ocqceS7KlzE


A srác fejhallgatókat tervez, gyárt le. Én is ehhez hasonló dologra gondoltam, pl. vmi számítógépes kütyü vagy háztartási gépek, járművek, esetleg szerszámgépek tervezése. Számíthatok ilyen munkára, ha erre a szakra jelentkezem?

Ha magyarul rákeresek a gépészmérnökre, szinte csak csavarokon, fogaskerekeken, meg nagy ipari gépeken és egyéb unalmas dolgokon dolgoznak és ez engem nem nagyon vonz.

Előre is köszönöm a választ.



2016. nov. 13. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

a szak egyharmada az ilyen mechanikai méretezés, a többi anyagtudomány (leginkább fémek és ötvözetek) és gépelemek


szóval aki gépészmérnök akar lenni, az nemigazán lehet az anélkül, hogy közeli kapcsolatot ne ápolna a csavarkötéssel meg a fogaskerekekkel

2016. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Én is ehhez hasonló dologra gondoltam, pl.... szerszámgépek tervezése."

"csavarokon, fogaskerekeken, meg nagy ipari gépeken és egyéb unalmas dolgokon dolgoznak és ez engem nem nagyon vonz."


does not compute

2016. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

,,szinte csak csavarokon, fogaskerekeken, meg nagy ipari gépeken és egyéb unalmas dolgokon dolgoznak és ez engem nem nagyon vonz"


Hiába akarsz te akármilyen szerszámgépet, repülőgépet vagy rakétát tervezni, ha egy egyszerű csavarkötést, egy homlokkerékpár vagy egy mozgató orsót nem tudsz leméretezni, hiszen minden itt kezdődik. Pl. egy szerszámgép hajtóművéhez nem kell tudni hajtást tervezni, mert az unalmas? Hiába ma már mindenféle FEM szoftver, de attól még tudni kell, hogy a sok lehetséges megoldás közül melyiknek van az adott feladat megoldása szempontjából létjogosultsága, melyik egy adott szempontrendszer szerint az optimális megoldást stb. , kell az általános mérnöki szemlélet és kész, az meg ott kezdődik, hogyha egy koszos műhelyben odadobnak neked egy firkálmány rajzot, hogy 20 perced van leméretezni egy I gerendát ferde hajlításra, akkor azt meg tudod csinálni számítógép nélkül is, különben csak egy kókler vagy.


És itt arról nem is beszéltem, hogy ismerni kell még az anyagat, azok tulajdonságait, alakítótechnológiákat, megmunkálást eljárásokat stb.


Ilyen hozzállással szerintem felesleges mérnökire menned, mert az első félévbe bele fog törni a bicskád, ha neked degradál megtanulni az alapokat.


Egy utolsó féléves gépész

2016. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

# 2: Elismerem rosszul fogalmaztam, a szerszámgép alatt konkrétan pl egy akkus fúrót, meg ilyesmiket értettem.


# 3: Szerintem félreértettél, értem én, hogy ezek az alapok, ezeket tudni kell, aki valami nagyot akar "építeni", annak kis részekből kell összeraknia azt. Nekem nem a csavarkötéssel, stb van bajom, csak szeretném, ha a jövőbeli munkám túlmutatna azon, hogy egész nap csak csavarokat tervezek. Szeretném ha az a sok apró dolog (legyen az csavar vagy fogaskerék) a végén összeálljon valami nagyobbá. (legyen az akár egy fejhallgató, egy akkus fúró, egy mikrosütő, vagy egy autónak a lámpája).

De ha még mindig úgy gondolod, hogy ez nem nekem való, szerinted milyen szakra jelentkezzek, fizikával és emelt matekkal (a függvények, integrálás, deriválás pl. nagyon tetszik, érdekel, és nem tartom unalmasnak)

2016. nov. 26. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, érdemes lehet neked megfontolni a mechatronikai mérnököt is, mert abban van azért elektromosság is bőven. De ha ez megnyugtat téged, akkor gépészmérnökök terveztek már csatahajótól kezdve, űrhajóig elég sok minden, csak nem mindenki megy el eddig a szintig. Ha elkezded tanulni, akkor rájössz, hogy mit is jelent valamit megtervezni A-tól Z-ig. Egy autót sem 1 ember szokott megtervezni, hanem van modjuk 4-5 ember aki csak a váltóját tervezi, van aki csak a motornak az áramlástechnikai részét, van aki a motor hőtechnikai részét, mert ezek egyszerűen akkor résztudományok, hogy képtelenség, hogy 1 ember mindenhez olyan amgas, professzionális szinten értsen, hogy abból a végén a legjobb süljön ki. Egy szívsebés se szokott agyműtétet végezni, meg egy pszichiáter sem szokott plasztikai műtétet végezni, pedig ezek közül mindegyik orvos. Csak egyszerűen kevés ahhoz egy ember élet, hogy valaki mindenben a legjobb legyen, és pl. egy anyahajót teljesen egyedül megtervezzen, de erre majd úgyis réájössz, ha ilyen pályára kerülsz.


Nem lelombozni akarlak, sőt.. Közben rá fogsz jönni, hogy hiába nem te tervezel meg egy egész szerkezetet, abban is nagy kihívás van, hogy egy adott részét a tőleg telhető legjobb módon megtervezed, ugyanis ez is rengeteg tanulást, tudást és gondolkodást jelent. Erre én is csak közben jöttem rá. A mérnöki munka nem arról szól, hogy te egyedül majd megváltot a világot, hanem arról, hogy a többiekkel együtt közösen tesztek azért, hogy a világ jobb legyen, ez nagy különbség!

2016. nov. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 27. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!