Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, hogy mi legyek!...

Nem tudom, hogy mi legyek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 12.-es, de még van egy évem az érettségiig, ugyanis nyelvi előkészítő osztályba jártam. Informatikai szakmacsoporton vagyok. Egyszerűen nem tudom, hogy mi legyek. Amikor jelenlegi középiskolámba kerültem, akkor még érdekelt az informatika valamilyen szinten, de már egyáltalán nem hoz lázba. Egyetemre akarok menni, de fogalmam nincs milyen irányba. Jó tanuló vagyok, de nem vagyok az a nagy logikus gondolkodó. Mindenképpen olyan helyre akarok továbbmenni, ami diplomát ad. Van valami tippetek?
2008. okt. 5. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én javasolnám a műszaki szakokat, ugyanis azzal sokkal könnyebben el tudsz majd helyezkedni, mint pl. bölcsészként. Nagyon szép szakma például az építészet.

Ez tetszene? Ha gondolod, adok még ötleteket, egyetemen dolgozom. :) Küldj privit.

2008. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
valóban érdemes lenne műszaki szakokat nézegetned,ha ehhez van előképzettséged - nem csak az informatika tartozik ide. ( [link] ) Bölcsész szakokat én sem javaslom, de a természettudományi szakokat sem igazán, ezek leginkább tanár szakmák.
2008. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mai világban már a mérnököknek sem könnyű elhelyezkedni ha pályakezdő, de azért egy fokkal jobb. Személyes tapasztalat.

Amire gyúrj, az szerintem a nyelvek. Ha jól beszélsz angolul vagy németül, sokkal több a lehetőséged.

Sok sikert!

2010. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha biztos állást akarsz lehetsz rendőr vagy katonatiszt ezek jól fizetnek és nem unalmasak
2010. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!