Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy legyen a...

Szerintetek hogy legyen a felvételin a sulik sorrendje?

Figyelt kérdés

A sulik amelyeket meg szeretnék jelölni:Kőbányai Szent László Gimnázium, Szent István, Petrik Lajos, Berzsenyi Dániel Gimnázium.

Info vagy matek irányába szeretnék továbbtanulni.

Mindenképpen a Szent Lászlót jelölném meg elsőnek.

Ha ti tudtok még valamilyen sulit nyugodtan írjátok le.

Amúgy a sulikat amiket írtam nem feltétlenül ebben a sorrendben jelölném meg mostani ismereteim alapján.



2016. nov. 19. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A Berzsenyi matekot rakd elore, mivel ott csak osztalybovites van (kb 6-7 ember), mivel a BDG ben 6 osztalyos a matek. Oda nehez bekerulni, mivel keves hely, sok jelentkezo, de megeri. Best school ever! A 2. ra rakd a Szent Laszlot, aztan a tobbit nem tudom.

Egy BDG-s.

2016. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mechwart infó
2016. nov. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Írnál nekem a Mechwart-ról?
2016. nov. 19. 23:15
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

A Szent István elvileg a legerősebb, rangsorban legelöl álló ezek közül, de a Berzsenyi meg a László gyerekbarátabb iskola hírében állnak. Istvánba több pont kell, mint a többihez, szóval ha nem elsőnek akarod írni, akkor nem is nagyon érdemes feltenni a listádra.

Petrik vegyészeti, nem? A környék alapján infós irányban az Egressyt mondanám még, az se rossz suli, de a Berzsenyinél, Lászlónál gyengébb, könnyebb bekerülni.

2016. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
...ja és én úgy tudom, a Mechwart Debrecenben van. :)
2016. nov. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem Szent István, Berzsenyi, Szent László, Petrik Lajos.


Jó, persze bonyolítja, hogy a Szent Lászlóba akarsz járni, de akkor nincs értelme a Szent Istvánba is elmenni szóbelizni, mert ott sokkal nagyobb a túljelentkezés, és kicsi az esélye annak, hogy oda felvesznek, amíg a Szent Lászlóba nem. Egyébként szívem szerint azt mondanám, hogy menj a Berzsenyibe, mert ott végeztem idén, és imádtam, de tény, hogy a Szent István előbb van a rangsorban.

A Petrik Lajosban én emeltezni voltam bioszból. Szép suli, és biztos vagyok benne, hogy jó minőségű az oktatás, de úgy tudom, hogy vegyipari szakközép, szóval inkább a természettudományos tárgyak a profiljuk, és nem a matek meg az infó (de ezt csak gondolom, hogy őszinte legyek).

2016. nov. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Szia! En most vagyok elsos az Istvanban. Egyszeruen imadom. Igazuk van az elobbi valaszoloknak. Mindenfele elfogultsag nelkul allithatom hogy az osszes kozul messze ez a legerosebb. Szoval hatra felesleges rakod mert ha a tobbi iskolaba nem vesznek fol akkor oda eselyed sincs. Ezt most nem bantasbol mondom:) en egyszeruen imadok odajarni! Eletem legeslegjobb dontese volt. Minden egyes percet elezem. Oke tenyleg nem a legkonnyebb bejutni de ha bent vagy akkor a gimis eveidre orokre emlekezni fogsz! Ha van kerdesed nyugodtan irhatsz privatot:)

Forever istvan <3

15/L

2016. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Már páran említették helyesen a sorrendet de tisztázzuk:

-sz. istván top 15-ben mindíg benne van

- Berzsenyi top 30-ban nan benne (ide járok!)

-szt. László benne van atop 60-ban

- a Petrikről annyit tudok hozzátenni még hogy nem egy nagyon kimagasló szakközép

-ha a matekra koncentrálsz akkor el is vetheted a Petriket, akkor is ha csak az iskolák erősségét nezzük, az a nyomukban sincs

-Én a Berzsenyi nyelv és a Szt. istván humán szaka között kellett hogy válasszak, és meg kell mondanom nem csalódtam a Berzsóban (a Szigbp-be is felvettek volna)

-A berzsenyi matek-tagozaton 10.-ben már éretségi feladatokat vesznek (hallottam h a istvánban már 8.ban elkezdik azt, ez már szerintem túlságosan erőltetés)

-ha a közösség érdekel akkor a Berzsenyi simán lepipálja a legtöbb sulit!!

2016. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
A SZLG matek tagozata is nagyon jó. A suli szuper. :) Engem is felvettek volna 90 pontos központival és kitűnő bizivel máshova is, de ide szerettem volna járni. Nem bántam meg.
2017. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na melyik mellett döntöttél?
2017. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!