Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Űrhajósnak mérnöki vagy hadi...

Űrhajósnak mérnöki vagy hadi tanulmányok?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, néhány hónapja Németországban élek, egy itteni gimnáziumban tanulok és a továbbtanulást is itt tervezem.Az elmúlt 10 tanév végén mindig kitűnő voltam, de különösen erős vagyok természettudományokból, sok versenyen vettem részt. Beszélek angolul felsőfokon és németül nagyjából középfokon, de ugye német nyelven tanulok minden nap szóval ez még változni fog. Nagyon szeretnék űrhajós lenni vagy az űrkutatással tényleg közelebbről is foglalkozni. Milyen irányba induljak és hogyan tudnék addig is felkészülni?

2016. nov. 19. 22:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy 16 éves vagyok és lány, ami lehet kicsit bonyolultabbá teszi a helyzetem
2016. nov. 19. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? 170 centi alatt nem erdemes probalkozni.;
2016. nov. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Komolyan? Csak 165 centi vagyok
2016. nov. 19. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha komolyan érdekel a téma, akkor mindenképp olvasgass utána jobban, mert az űrkutatás elég sok mindent foglal magába, viszont másfajta tanulmányok kellenek egy csillagásznak, és egy űrtechnológiával foglalkozó villamosmérnöknek is, holott mind a kettő ezen a területen dolgozik.
2016. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég magas vagy, emiatt ne aggódj. Angol mellett oroszul érdemes megtanulni, ez a másik nyelv, amit aktívan használnak az űrhajósok. Hadi tudományok annyira nem, inkább mérnöki szakok, vagy természettudományos képzések közül a fizikus szak (csillagász), matematikus, illetve orvostudomány, aminek van értelme.
2016. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 20. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!