Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? (élelmisze...

Melyiket válasszam? (élelmiszermérvök vagy anyagmérnök)

Figyelt kérdés

Választanom kéne két szak között (anyagmérnök vagy élelmiszermérnök). ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.

Van itt valaki aki anyagmérnökin tanul? Azt szeretném tudni, hogy milyen nehéz ott a kémia? (Soha nem volt bajom a kémiával csak azt nem vettem fel faktra). Utánnanéztem mind a két szaknak és az élelmiszermérnökiről azt olvastam, hogy nehezebb vele elhelyezkedni, meg elég sokan végeznek ott ellentétben az anyagmérnökivel. Aki esetleg tanul valamelyik szakon megosztaná velem a tapasztalatát?



2016. nov. 21. 20:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Az élelmiszermérnöki a Szent István Egyetemen érdekelne vagy az SZTE-n, az anyagmérnöki is az SZTE-n.
2016. nov. 21. 20:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én végzős anyagmérnök vagyok, nővérem pedig élelmiszermérnök. Nem mondanám, hogy sok a kémia, de keress tantervet és akkor látni fogod. Szerintem az alapján válassz, hogy inkább biológával, mezőgazdasággal foglalkoznál vagy inkább fizika, anyagtudomány. Eléggé más a két szak, máshol lehet vele elhelyezkedni. Hogy melyikkel könnyebb az meg csak rajtad múlik. Azzal, amibe szabadidődben is szívesen beleásod magad, TDK-zol, gyakornokoskodsz.
2016. nov. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
SZIE-n 1 félév kémia van (Áltkém+szerves) 1 félév biokémia, és 1 félév analitika.
2016. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
A két szak közül egyiken sem annyira domináns a kémia oktatás, 2-3 félév gyakorlatilag, persze alapszinten elő-előkerül egy csomó szakmai tárgyból is, de a fakt nem fog hiányozni, abban biztos vagyok.
2016. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!