Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi lenne a cél, ha kémiábó...

Orvosi lenne a cél, ha kémiából és bioszból emelt érettségit irok 90% körül, és duplázok, akkor tényleg nem számítják az utolsó 2 év jegyeit? És a többi érettségi tantárgy se számít olyankor?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul tudom, akkor ne kövezzetek meg, ezért kérdezem.
2016. nov. 22. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, legalábbis tavaly így volt és terveztek valami módosítást, alaposan olvass utána, de én nem ajánlom, hogy mindent egy lapra tegyél fel. De igen, így van.
2016. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, akkor 400 pontot kapsz a felvételi tárgyakból és plusz százat a két emeltért. De én ezzel óvatos lennék, nem tudom, hol tartesz és mennyit látsz, mert elérhető a 90, de nem alapoznék mindent két napra az életemből, ráadásul ezek a vizsgák relatív nehezek. Ha nagyon biztos vagy a tudásodban, és nem vagy egy szívbajos típus, ez a módszer ideális, de úgy érdemes, hogy legyen egy kis tartalékod a "másik oldalon is", szóval legalább egy olyan 170 pont a tanulmányokból, amit szintén nem nehéz elérni.


(egyébként minden évben feljön, hogy megszűntetik a duplázást, de nem szokták, én nem hiszem, hogy az elkövetkezendő években fogják, de ki tudja)


Sok sikert! :)

2016. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szerintem a 170 pont tanulmányi pont meglenne, mert volt kisérettségink, és minde 5-ös lett, 98%-os matekkal. Az év végi jegyek kicsit rosszabbak töriből mindig 4-es voltam nyelvtanból meg néha-néha 4-es a helyesírás miatt, de úgyfudom azt már az érettségin nem is nézik.
2016. nov. 23. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:

De nézik az esszénél, de 170 pont elég kevés, szóval szerintem meglesz, ha jók a jegyeid talán több is. :) És nem tudom, melyik egyetem a cél, de nagyjából egy nyolcvanötös átlaggal duplázással bent vagy mindenhol, tanulmányi pontokat meg tényleg egyszerűbb szerezni, azok nagyon megoldhatják a végén.

Drukkolok. :)

2016. nov. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!