Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előfordulhat olyan, hogy aki...

Előfordulhat olyan, hogy aki viselkedéselemzőnek tanul (pszichológia BA) kiderül, hogy nem alkalmas rá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy ha valaki pszichológia szakon tanul, mert érdekli, megy is neki, tanul, érti...előfordulhat az, hogy az önismereti teszteken/órákon (ha vannak, de gondolom van valami hasonló legalább) kiderül, hogy nem alkalmas, mert teszem azt, szorongó személyiség vagy bezárkózott vagy nem szeret szerepelni, tömeg előtt beszélni...stb.

Lehet ilyesmi kizáró ok? Van egyáltalán ilyen "megkötés"? Vagy a BA képzésen még ennek nincs "tétje"?

Arról hallottam, hogy ha valóban praktizálni akar az ember, akkor tovább kell menni, min. mesterképzés, plusz nagyon sok önismereti tanfolyam. Itt megeshet olyan, hogy valakit nem tartanak alkalmasnak a pályára (a fent felsorolt okok miatt vagy még más okok miatt)?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 22. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nincs önismereti óra a szakon, és almalmassági vizsgához sem kötött a bejutás(sajnos..?) A BA képzéssel valóban nem mész sokra, de a mesterképzés sem elég. Ezt nem szeretném most részletezni, de a Károlisok csináltak egy jó összefoglalót a pszichológusképzésről: [link] ezt érdemes átböngészni.

Mivel nincs semmilyen "szűrő", valóban sok olyan ember jön a szakra, akik valamiért nem feltétlenül alkalmasak terapeutának (pl. lelkileg túlságosan instabilak), DE ez nem zárja ki, hogy belőlük ne lehessen például remek kutató. Úgy gondolom, hogy főleg ezek a területen az embernek rendelkeznie kell annyi önismerettel, hogy fel tudja mérni a képességeit, illetve a korlátait. Attól még, hogy valaki szorongóbb, zárkózottabb, nem jelenti azt, hogy rossz pszichológus lenne belőle, sőt, ha valaki inkább megfigyelő típus, az lehet akár előny is. Nyilván a számítógép előtt ülve nem fogja tudni neked senki megmondani, hogy te alkalmas lennél e pszichológusnak (ha jól értem, önmagadra vonatkozik a kérdésed), anélkül, hogy bármit tudnánk rólad. Ha érdekel a szakma, azt javaslom, hogy beszélj egy hozzád közel álló felnőttel, akár az egyik tanároddal (ha még iskolába jársz), aki jól ismer téged, és kérd ki az ő véleményét. Remélem tudtam segíteni! :)

2016. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Igen, elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy van-e valami kizáró ok vagy valami rosta, amin át kell menni, ahhoz, hogy elvégezhesd. Igazából konkrétan nem szeretnék praktizálni (ha valaha eljutnék oda) viszont a BA képzést szeretném elvégezni majd a későbbiekben. Valóban, a kérdés magamra vonatkozott :) bár a felsorolt tulajdonságok nem mindegyike igaz rám, csak úgy gondoltam ezek valamilyen szinten gátolhatják az embert abban, hogy elvégezze a szakot. Azért akad egy-két szorongásom, amit le kéne leküzdenem ahhoz, hogy valóban igazi, hiteles pszichológus lehessek, ezért is maradnék többek között a BA képzés mellett csak (egyelőre).

És pontosan, inkább a megfigyelő kategóriába tartozom :)

Köszönöm még egyszer!

2016. nov. 23. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!