Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az élet levelező...

Milyen az élet levelező egyetemen, mellette főállásban, külön lakva a szülőktől?

Figyelt kérdés
Jut mindenre időtök, ami fontos és amit szeretnétek? Ha van szakmai gyakorlatotok, hogy oldjátok meg, ha teljes állásotok van? Tudtatok olyan munkát találni, ami mellett tudtok suliba is járni és tanulni is? Mindenre jut pénz?
2016. nov. 28. 13:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nehéz :D

Szorgalmi időszakban a ZH-s időszak ami nagyon nehéz, összeegyeztetni a melót az órára járást és még mellette tanulni is valahogy. Dolgoztam hétfőtől péntekig 9-17 között és szombaton voltam egész nap bent az egyetemen. Mivel OKJ-m volt már el tudtam helyezkedni bankban ügyintézőnek és így meg tudtam oldani a szakmai gyakorlatot, beleszámították. A tandíjat diákhitelből fedeztem, így maradt mellette pénz albérletre (egyszobás lakást béreltem egy barátnőmmel)+rezsi, kaja, háztartási cuccok, időnként kiruccanni vagy új ruha vásárlása stb így belefért. ha magamnak fizettem volna a tandíjat akkor az albérlet mellett szinte száraz kenyérre futotta csak volna. :) Annyit csináltam hogy nyáron azért vállaltam plusz munkát és amikor a ZH időszak volt vettem ki szabad napokat (vagy nem szabályos de betegszabi..), és így nagyjából meg volt oldva anélkül, hogy sokat kellett volna a pénzen idegeskedni.


Amúgy ami nekem problémás volt, hogy mivel pesti vagyok ha ott megyek egyetemre még drágább a tandíj, a lakhatás, megélhetés, de nem akartam otthon lakni továbbra is a szüleimmel (22 évesen kezdtem az egyetemet), míg vidéken alacsonyabb a tandíj és a megélhetés költségei, de kevesebb a munka lehetőség, plusz a fővárosban jobbak a fizuk. Én végül vidéken tanultam, de ez is egy fontos szempont a pénz kérdésnél. Végül szerencsém volt, mert találtam munkát, de nem tudom szakma nélkül mennyire lehet kivitelezni egy főállást, ami nem gyárban műszakokhoz kötött.


A szabadidő közel a nullához, mert még vasárnap/ünnepek alatt is inkább tanultam , de valahogy hozzászokik az ember. Persze azért időnként volt hogy 1-1 napra inkább elmentem kirándulni vagy szombat este szórakozni, de elég húzós volt, nyári szünetben lényegesen több szabadidőm volt. :) Nekem nagyjából ezek a tapasztalataim, de én úgy vagyok vele, hogy megérte, mégha húzós időszak is volt.

2016. nov. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!