Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pesten melyik nem elit egyetem...

Pesten melyik nem elit egyetemen érdemes közgázra menni?

Figyelt kérdés
Ár-érték arányban a legjobbat keresem. Nem megvenni akarom a diplomát, de a minőségi interaktív oktatás nem biztos, hogy a száraz tananyag torkokon történő leerőszakolásán majd brutális visszakövetelésén múlik.

2016. nov. 30. 18:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mi neked az elit? :D
2016. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

corvinus, metropolitan (árszínvonal miatt)

de egyébként levágható, hogy melyik egy lerobbant

de akkor legyen a kérdés csak simán "melyik egyetemen érdemes közgázra menni?"

2016. nov. 30. 19:13
 3/12 anonim ***** válasza:
BGE
2016. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudnál érveket is felhozni mellette?
2016. nov. 30. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Pesten nincs ilyen, hogy elit egyetem. Vannak a nagy nevűek, pl a Corvinus, de ezt az oda járó barátaim, ismerőseim is bevallották már párszor, hogy csak a neve nagy, tudásban igazából nem ad többet, mint a BGE. Én oda járok, szerintem nagyon gyakorlatias és színvonalas az oktatás. Tandíj is egy 100-assal kevesebb, mint a Corvinuson, de a minőség ugyanaz. Ők inkább az elméletre mennek rá, mi a gyakorlatra. Ki mit tart fontosabbnak, azt válassza. :) A munkaerő-piacon mindkettő egyenlő esélyekkel indul, pár hete láttam egy gyakornokos csoportban álláshirdetést gazdasági munkára, és feltételnek oda volt írva, hogy vagy a BGE-n, vagy a Corvinuson szerzett diplomával rendelkezz. Más egyetemeket meg sem említett, tehát nem gondolom, hogy bármelyik is a másiknál jobb lenne, mindkettőre nyugodt szívvel jelentkezhetsz szerintem. Ha csak a tandíj befolyásol, akkor BGE. :) Nem akarok sem a saját sulim mellett, sem a Corvinus ellen beszélni, csak saját tapasztalatokat és az oda járó barátaim véleményét osztottam meg.
2016. dec. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a baj én sok rosszat hallottam bge-ről első kézből és nekem is van velük rossz tapasztalatom (okj vizsgáztam ott).

Érdemes elolvasni még ezt és a hozzászólásokat az oldal alján:

[link]

2016. dec. 1. 23:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvastam én is, meg is ijedtem, mikor anno ide jelentkeztem, hogy úristen, hova jövök, de azért közel sem ilyen gáz a helyzet, legalábbis ha ilyen volt, akkor azóta javult.

Van itt is, aki szidja nagyon és utálja, meg van olyan is, aki Corvinusos és azt mondja, hogy csalódott benne. Szerintem ezt mindenki maga döntse el tapasztalat útján, mert mindenki máshogy viszonyul a dolgokhoz, mindenkinek más tetszik.

2016. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Corvinus az gazdag szülők kitűnő csemetéinek a játszótere. Ugyanez a kiadás gyenge tanulókban a metropolitan. Bge-t erősnek tartom, több ismerős is mondta, hogy a psz-en követelmények nem azonosak az oktatás színvonalával.
2016. dec. 4. 16:32
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a Corvin a legjobb. Esetleg még a BGE de az szerintem sznob hely.
2016. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Corvinuson picit sznobok az emberek, nagyon sokan felvágnak vele, hogy 460+ pontjuk lett és államin vannak.

BGE meg azt csinálja, hog felveszi a sok 280-281 pontost, akik kemény egy félévet fognak oda járni, mert nem tudnak bent maradni. Nem azért 280 a fizetősön a ponthatár, mert könnyű elvégezni, hanem hogy legyen egy kis bevétele a sulinak. Mondjuk a mi évfolyamunk elég jó, nagyon sokan 430-440 ponttal jöttünk kb, szóval bőven a minimumponthatár felett voltunk, csak hát nem vettek fel államira. Ettől függetlenül az oktatás színvonala szerintem nagyon jó és nem szabad a 280 ponthoz viszonyítani, hogy ha kevés ponttal is be lehet kerülni, akkor biztos rosszul tanítanak... :)

Valóban vannak itt olyanok, akiknek épphogy meglett a minimumpontjuk és itt villognak, hogy anyuci-apuci pénzéből egyetemre járnak, de ők tipikusan azok, akik nagyon hamar kiesnek vagy kínlódnak évekig a matek1-gyel :D

2016. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!