Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam?...

Melyik szakot válasszam? Orvosi vagy biológus-kutató?

Figyelt kérdés

Nem tudok eldönteni, hogy orvosira menjek, vagy biológia szakra, és ott menjek felfele (msc, phd).

Érdekelnek a kutatások ( genetika, anatómiai, neurobiológia) ezek érdekelnek leginkább, de az orvoslás is érdekel.


Ti mit ajánlanátok?



2016. dec. 4. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ennyiből nem lehet következtetni sem arra, hozzád melyik állna közelebb. (Mert azzal nem vagy előrébb, hogy én egyiket sem választanám:S e azzal sem, ha "szavaznék", mert a te életed lesz, nem az enyém. Írj érveket / ellenérveket, írd le, melyik felé mi vonz, stb.)
2016. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
82%
Menj az orvosira. Jò orvosra mindig szükség lesz.
2016. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindegyik már jó pár éve érdekel, vannak olyan területek a biológiában, amikben szívesen kutatnék, de nem tudom, hogy lenne-e állásom, miután végzek. Orvosi után biztos lenne állásom, de abból meg nem lehet megélni állítólag, csak ha van magánrendelőm.
2016. dec. 4. 13:23
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha főleg a kutatás érdekel, akkor biológus. Orvosin sok számodra felesleges infot meg kell majd tanulni.
2016. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Orvosi diplomával is lehetsz kutató, sőt, az általad említett területeken legalább olyan könnyen be lehet vele jutni jó kutatóhelyekre, mint biológus végzettséggel. Persze megvan a "veszélye" hogy az egyetem elején megutáltatják veled az elméleti tudományokat és a végén klinikus leszel, de kenyered akkor is lesz és a szakterületeden fogsz dolgozni, amit biológusként egy kicsit nehezebb összehozni.


Annak idején én ezzel a gondolatmenettel döntöttem az orvosi mellett. Hogy egyetem után mi lesz, abban most se vagyok biztos, de lehetőség van bőven (később persze szűkül a kör). A biológia szakról persze nincs tapasztalatom, csak azt tudom, amit másoktól hallottam.

2016. dec. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 polarbeer ***** válasza:
93%

Biológia BSC-n vagyok végzős. Főképp azoknak ajánlom a biológia szakot, akik szeretnének kutatni, új dolgokat felfedezni, publikálni, hasonló érdeklődésű szakemberekkel megbeszélni az eredményeiket, folyamatosan szakirodalmakat olvasni, konferenciákra járni, stb..


Ha infraindividuális biológiával (pl. genetika, molekuláris biológia, biokémia, neurológia, immunológia, stb) szeretnél foglalkozni, akkor nagy valószínűséggel fogsz állást találni.

Érdemes már egyetem alatt belefogni egy kutatásba, hogy ismerkedj a választott tudományterülettel. Megkeresheted a szimpatikus tanárokat, akik, ha látják, hogy komolyan gondolod, idővel bevesznek a projektjükbe. Ha a kutatásokból születnek eredmények, azokat publikáljátok cikkek és/vagy előadások formájában, ezzel megalapozod magadnak a jövőt: nem csak diplomád lesz, hanem lesz valamilyen szintű ismeretséged a szakterületen belül. Így jóval könnyebb állást találni, és/vagy menni tovább msc-phd-postdoc irányba, akár külföldre. Ha az elhelyezkedéstől tartasz, azzal (infrás, tapasztalatokkal rendelkező, végzett) biológusként nem lesz problémád!


Aztán az, hogy az egyéb egyetemi tárgyak mennyire veszik el a kedved, az már más kérdés. A biosz nagyon nagy, ezért számos olyan dolgot fogsz tanulni, amit nem fogsz szeretni, esetleg a megtanulása nagy nehézséget fog jelenteni. De ha ezekkel megbirkózol, és találsz egy szimpatikus konzulenst és témát, akkor kutatópalántaként tetszeni fog a biosz szak, és az utána következő lehetőségek is! :)


Üdv.:

polarbeer

2016. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

# 5


Igen orvosival is lehet valaki kutató sőt...

Viszont feleslegesen kell 2x annyit megtanulni, mintha biológusra ment volna.

Orvosi etika, jog, pszichológia, pszichiátra, betegvizsgálatok teljesen feleslegesek ahhoz, ha valaki utána úgyis kutatni megy tovább.

2016. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Orvosira, csak akkor menj, ha a lent következő idézettel teljesen azonosulni tudsz.:


„Esküszöm a gyógyító Apollóra, Aszklépioszra és Hügieiára és Panakeiára és valamennyi istenre és istennőre, akiket ezennel tanúkul hívok, hogy minden erőmmel és tehetségemmel megtartom következő kötelességeimet: tanáromat akitől e tudományt tanultam, úgy fogom tisztelni, mint szüleimet, vagyonomat megosztom vele , s ha rászorul, tartozásomat lerovom; utódait testvéreimnek tekintem, oktatom őket ebben a tudományban, ha erre szentelik magukat, mégpedig díjtalanul; továbbá az orvosi tudományt áthagyományozom fiaimra és azokra, akik az orvosi esküt leteszik, másokra azonban nem. Tehetségemhez és tudásomhoz mérten fogom megszabni a betegek életmódját az ő javukra, és mindent elhárítok, ami ártana nekik. Senkinek sem adok halálos mérget , akkor sem ha kérik, és erre vonatkozólag még tanácsot sem adok. Hasonlóképpen nem segítek hozzá egyetlen asszonyt sem magzata elhajtásához. Tisztán és szentül megőrzöm életemet és tudományomat. Sohasem fogok hólyagkövet operálni, hanem átengedem ezt azoknak, akiknek ez a mesterségük. Minden házba a beteg javára lépek be, s őrizkedni fogok minden szándékos károkozástól, különösen férfiak és nők szerelmi élvezetre használatától, akár szabadok, akár rabszolgák. Amit kezelés közben látok vagy hallok - akár kezelésen kívül is a társadalmi érintkezésben, - nem fogom kifecsegni, hanem titokként megőrzöm. Ha ezt az eskümet megtartom és nem szegem meg: örvendhessek életem fogytáig tudományomnak, s az életnek, de ha esküszegő leszek, történjék ennek ellenkezője."

2017. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%

Vagy modern verzióban ezekkel az idézetekkel.:


"Én …………….. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az orvostudomány, valamint a …………. Orvostudományi Egyetem jó hírnevét öregbítsem és megbecsülését előmozdítsam."


Esetleg:


"Én ............................. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz minden¬kor méltó magatartást tanúsítok. Legfőbb törvénynek tekintem a betegek testi és lelki gyógyítását, a betegségek megelőzését. Az emberi életet minden megkülönböztetés nélkül tisztelem. Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására. A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom, bizalmukkal nem élek vissza és titkaikat haláluk után is megőrzöm. Tanítóimnak megadom az illő tiszteletet, orvos társaimat megbecsülöm. A betegek érdekében ismereteimet, tudásomat folyamatosan gyarapítom. Minden erőmmel arra törekszem, hogy megőrizzem az orvosi hivatás tisztaságát és tekintélyét. Az ............................................. Egyetem hírnevét öregbítem és megbecsülését előmozdítom"


Ha ez nem megy, akkor még kutatóorvosnak se menj, inkább menj biológusnak!

2017. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!