Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-KJK kar (járműmérnök...

BME-KJK kar (járműmérnök szak) vélemények?

Figyelt kérdés
Kérdésem lenne a BME-s járműmérnöki képzésről, hogy aki elvégezte, az talált munkát a járműiparban hamar? Mennyire volt szívatós az alapképzés...mert vagy jókat vagy rosszat hallottam a karról...szóval jó lenne egy kis vélemény hogy aki oda jár/járt az hogy látja ezt.

2016. dec. 7. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Még nem végeztem el, de azt el tudom mondani, hogy az egyike a legszivatósabbaknak itt, a KJK-n az alapképzés.

Rengeteg elméletet fogsz tanulni, elhanyagolható gyakorlati tudás mellett, ami előny, ha ilyen beállítottságú vagy. Ebből kifolyólag, annak aki el tudja végezni egyenesben, megéri. Én, személy szerint nem vagyok meggyőzve a képzés színvonalától, elég nagyokat csalódtam, még az első évem után is. Ja, és arra készülj fel, hogy a tanítás/számonkérés eléggé fel van borulva itt, ami eléggé nyomasztó tud lenni, ha rád nem kihívásként hat.

Összességében: vagy irdatlan nagy szorgalom és kitartás kell (ha nagyon motivált vagy nem gond), vagy különleges ész.

2016. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elhelyezkedés sok mindentől függ, az, hogy BME-s diplomád van, csak akkor érhet többet, ha tényleges tudás van a papír mögött, van nyelvtudásod, gyakorlati tapasztalatod.
2016. dec. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Járműmérnök, Győr, SZE, duálison AUDI ezt tudnám javasolni. (Az előző hozzászólás alapján.)
2016. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem a járműmérnökit, de ha újra jelentkeznék nem oda mennék. Az egy dolog, hogy motiváltnak kell lenned, de az a baj, hogy a színvonaltalan oktatással és a folyamatos irreális elvárásokkal teljesen kioltanak belőled minden motiváltságot. Átmentem GPK-ra msc-re és új értelmet nyert az életem... Más világ, na.
2016. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A KJK két szakból áll: a közlekedésmérnöki és járműmérnöki szakból.


A közlekedésmérnöki szak könnyebb, azzal is jól el lehet helyezkedni. Summa summarum az egyik leginkább "hallgatóbarát" szak az egyetemen.


A járműmérnöki pont ellenkezőleg. Olyan emberek tanítanak ott, akik direkt szívatni akarnak. A gépész szak is nehéz, de az teljesen korrekt, és mindenki szereti.


Az egyetem nem arról szól, hogy közvetlenül azt tanulod, ami érdekel. Pl. CAD-CAM-CNC-s gépészként akár nagyobb esélyed van előre jutni autóiparban, mint járműmérnökként. (az egyik megtanul profin tervezni, a másik a járművek típusait.)


Ne a KJK-ra gyere. Itt 5-6 év egy BSC jármű szakon. A gépész 4.0 év alatt hozható simán.

2022. okt. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!