Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisképzősök! Rendes gimnáziumb...

Kisképzősök! Rendes gimnáziumból át a kisképzőbe? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok de nyelvi szakon voltam tavaly, szóval az volt a 0. évem. Általánosból akartam a kisképzőbe menni, de a nagy távolság miatt végül egy közelebbi gimnázium mellett döntöttem. A nyelvtanulás elég fontos nekem, de rájöttem hogy mivel Úgyis művészeti egyetemre mennék tovább, fölösleges a többi tantárgy. Vagyis ez egy elit gimi, rajzórám meg csak heti 1 van.

A lényeg, hogy át szeretnék menni a Kisképzőbe. Nagyon jól tudok rajzolni, és a jegyeim is jók( kivéve a fizika és a kémia, az 3-as mind a kettő. Nem tudom, hogy lehetséges-e átmenni most még félév előtt vagy esetleg utána. És ha lehetséges, akkor nem lenne túl nehéz felzárkózni? És aki oda jár, az szereti? Nem túl nehéz a sok művészeti óra mellett a többi gimnáziumi tárgy? Szerettek odajárni? Minden tapasztalat/ vélemény érdekel.



2016. dec. 10. 10:14
 1/3 anonim válasza:

En oda jarok es imadom! Heti 6 rajz oram van, es 7 szak.

Ezekkel a jegyekkel be tudnal kerulni.

2016. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

átjelentkezésről túl sokat nem tudok, de azt hiszem nem árt már most intézkedni ha jövőre itt szeretnéd kezdeni a tanévet. szerintem nem túl nehéz felzárkózni, de azt hiszem a ha szeretnél átjönni akkor a választott szak feladatainak egy részét meg kell csinálnod egymagad (grafikából és animációból biztos). de közismeretivel nagyon nincs gond, alapból egyszerűek a tárgyak, talán pár kivétellel.

én pl szeretem, mert minimum egy embert találsz akivel ki tudsz jönni. tényleg. osztályból senkit nem tudok akinek nincs semmiféle klikkje vagy baráti társasága, bár valószínűleg ez az osztálytól is függ. mondjuk saját osztályból kiindulva ne gondolj olyan hű de baromi erős osztályközösségre, mindenki tolerálja a másikat, max nem szól hozzá. mondjuk kivéve pár embert nem bírunk kollektíven, de ők rászolgáltak lmfao.

háááát, attól függ milyen rajztanárt kapsz. van, aki elhalmozza a csoportját házikkal és mindent osztályoz, van akit kb nem érdekli és hónaponta csinálunk egy rajzot órán amit osztályoz. mondjuk mindkettőt ki lehet bírni így vagy úgy, meg ha nagyon nem jön be a jelenlegi tanárod és át akarsz menni a másik csoportba, meg lehet tenni. a szak meg függ hova jársz, elvileg az animáció a legnehezebb, de őszintén, animációs vagyok és az se olyan nagyon durva. persze, sok feladatot kapunk meg prezentációt kell csinálni, de mindent túl lehet vészelni ha nem cseszed el a szakórákat semmittevéssel.

összességében jó iskola, mondjuk én rosszul teljesítek de én papíros klinikai eset vagyok lmao. de az is az iskolát dicséri, hogy a legtöbb tanár/talán diák próbál a mentális hercehurcámmal együttműködni és megértő lenni.

2017. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Remélhetőleg már utánanéztél az átjelentkezésnek, ha tényleg komolyan gondolod. Nincs olyan, hogy beadod a kérelmet és szeptemberben tárt karokkal várnak vagy hogy csak úgy belibegsz félévkor. Itt nincs olyan, hogy felzárkózás, újra 9.-es leszel. Nagyjából tök mindegy, hogy milyen jegyeid vannak, mindenkinek végig kell csinálni a felvételi procedúrát. A 4 órás alkalmasságit, ami sokszor nagyon durva és sokan elkeseredten jönnek ki, hisz a többiek munkáját látva, azt kérdezik, mit keresek én itt :D

Nem akarlak megbántani, de sokan mondják magukról, hogy nagyon jól tudnak rajzolni.... majd ha oda felvettek, akkor majd mondhatod, hogy fogok tudni rajzolni, mert ott majd megtanítanak! Nem túl sok hely van az országban, ahol sikeresen felkészítenek a Kisképző felvételiére. Sajnos a vidék itt is lemarad Pesttől. Ha megnézzük a kollégiumi összetételt, évfolyamonként 1-2 ember van, aki igazán messziről jött, a többi Pest környéki, ill. Pest megyével határos megyékből tudnak sikeresen felvételizni. Hisz ők meg tudják oldani, hogy a Kisképző előkészítőjére bejárjanak vagy valamelyik elit pesti rajziskolába.

A tanulásban nem kell megszakadnunk és nagyon szeretünk idejárni.

2017. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!