Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem? Corvinus vs....

Melyik egyetem? Corvinus vs. Semmelweis

Figyelt kérdés

sziasztok, segítsetek mert nagyon dilemmázom! bejelöltem a Semmelweisen a gyógyszerész szakot meg a Corvinuson a nemzetközi igazgatásit! Jó tanuló vagyok, maximális pontokat viszek (a 100 elérhetőből), emellett a kötelező tárgyakból a próbaérettségijeim jól sikerültek (80-90% közt). Vannak nyelvvizsgám is (német felsőfok).


Baráti és családi javaslatra a gyógyszerészt jelöltem első helyen, de biológiából és kémiából nem vagyok igazán jó. 60-70%-nál sose írtam jobb próbaérettségit. Lehet, hogy felvennének, de nem akarok a leghülyébb lenni, meg azt se akarom, hogy onnan kirúgjanak pár féléven belül, vagy áttegyenek költségtérítésesre... szép és jól kereső szakma a gyógyszerészet, de az még a kémiazsenik elmondása szerint is baromi nehéz szak, hát nekem milyen lenne?? félek, hogyha ki se rúgnának, úgy megutálnám, hogy otthagyom, és elpocsékoltam egy rakás évet...


Utolsó helyre jelöltem a nemzetközi igazgatásit, ahol csak annyi a szépséghiba, hogy a max. 80 pluszpontomból csak 50et kapnék, de ottani (igazagtásszervező szakos) ismerősöm szerint ha 80-90% körül megírom a magyart is meg a törit is simán bekerülhetek. szerintetek ez jó szak? kapnék állást vele? állítólag könnyebb szak, legalábbis a magamfajtának (én szeretek olvasni meg ilyesmiket). csak bizonytalanabb lenne vele munkát találnom.


azon gondolkodom hogy ezt a corvinusos szakot előrehozom a listán (sorrendet módosítok).

mit tanácsoltok, tegyem/ne tegyem?


18L, Bp


2010. máj. 2. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a biosz meg a kémia, hagyd inkább a gyógyszerészt, hidd el.
2010. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a Pécsi Egyetem kihelyezett szakára jártam,és végeztem is,mint orvosdiagnosztikai laboratóriumi analítikus.Sajnos azt kell mondanom, hogy ott is szórótárgy volt a kémia, és azok a tárgyak,amik a kémiára épülnek.Mi is tanultunk mindenféle kémiát,szerves,szervetlen,bió,klinikai,+analítikai,műszeres anal.,minőségi,mennyiségi, stb. Ha valaki nem szereti,esetleg nem érti nagyon nehéz megtanulni,emiatt küszködni fog.50 %-a végezte el a felvetteknek.Azt csináld,ami hozzád közelebb áll, ne azt amit más mond,te tudod mi az ami neked leginkább megy.
2010. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat!
2010. máj. 2. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, ami jobban érdekel. Ha nem szereted a kémiát és a bioszt, akkor nem sok értelme van. Ha szereted, csak nem vagy belőle zseni, akkor megpróbálhatod:) Persze akkor szorgalmasnak kell lenned:)
2010. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!