Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén emelkedik az...

Szerintetek idén emelkedik az élelmiszermérnöki szakra a ponthatár? Múlt évben 330volt a határ az egyetemen, most mennyi lehet maximum?

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:
-.-" Ez nem úgy megy, hogy valami főokos megmondja, hogy itt meg itt ennyi lesz a ponthatár, hanem a jelentkezők számától függ. Megvan adva 1 irányszám, ha ez pl. 80, akkor a 80. ember pontszáma lesz a ponthatár. Úgyhogy rengeteg mindentől függ, h milyen nehéz lesz az érettségi, mennyien jelentkeztek oda. Én feltételezem bármi nőhet megint, mert megint többen jelentkeztek felsőoktatásba, mint tavaly.
2010. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én azt megcáfolnám , h többen jelentkeztek , mert én pont azt vettem észre , h nem volt olyan kiugróan magas a jelentkezők száma mint tavaly ,persze vannak mindig nagyon népszerű szakok most pl gazdasági ( gazdálkodás és menedzsment , turizmus stb )

De az teljesen igaz , h attól , függ h kinek , h sikerül az érettségi mert pl jelentkeznek egy szakra 3000 kb 300 pontos átlaggal akkor alacsony a ponthatár , de mondjuk 200an 450 pont átlagnál már ugye sokkal magasabb tehát ezt így nem lehet megállapítani.

:D ezért nem mondják meg előre , h mennyi lesz a pont

2010. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehm, mondom többent jelentkeztek FELSŐOKTATÁSBA, nem arra a szakra gondoltam, statisztitkákat nem volt kedvem nézegetni.

Na de, majd júliusban kiderül, fölösleges tippelgetni.

2010. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!