Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen leőségim vannak ilyen...

Kiszsiráf4 kérdése:

Milyen leőségim vannak ilyen érdeeklődéssel?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és nagyon foglalkoztat hogy mi legyek.nemsokára ki kel választani 1 vagy 2 fakultációt és ezt nagyon jól kell megválasztani. Matek-infóra akarok jelenleg menni. Mind a kettő eléggé megy és úgy gondolom ezekkel egész jól el lehet helyezkedni. Na de a természettudomanyos tantárgyakkal nagyon rosszban vagyok legfőképpen a biológiával és a fizikával. A matematikán belül leginkább a geometria érdekel, bár ezzel nem tudom foglalkozik-e valamelyik szakma.. A történelem, a gazdaság kevésbé érdekel. De szeretem az irodalmat. Gondolkodtam már azon is hogy tanár leszek, és bár nem teljesen vetettem el, de nem a legfényesebb manapság egy tanár helyzete. Nyelvekből egész jö vagyok. Németből közészintű nyelvvizsgára készülök, az angolt második éve tanulom, azzal is jól haladok. Nem tudom mit írhatnék még . Ha valaki tud valamit segiteni megköszönöm :)

2016. dec. 14. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Programozás vagy mérnök (geometria).
2016. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egyébként ezekkel az érdeklődésekkel a fizikát is könnyen megtanulhatnád, de szerintem is valamilyen infós irányba indulj el. A programozásnál szükség van a logikus gondolkodásra és a jó térlátásra.

Egyébként, ha tanítani szeretnél, szerintem nincs semmi baj vele, szép hivatás, még ha nem is becsülik meg őket az országban. Az mindenképpen fontos, hogy valami olyan területet válassz, amibe teljes szívvel bele tudod ásni magadat az egyetemen, és később majd a gyakorlatban is, mert a keresettség és az, hogy ki mit tud kihozni egy diplomából (például magántanárkodással, osztályfőnökséggel, betöltött iskolai pozíciókkal meg most ezzel a minősítő tanáros felhajtással már tanárként is viszonylag jól lehet keresni), nagyon változó.

2016. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezzel már valamit tudok kezdeni :)
2016. dec. 17. 21:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!