Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Magyar emeltszintű érettségit szeretnék tenni, mivel szándékomban áll felvételizni egyetemre. A tananyagot én magam szeretném megtanulni, tudnátok nekem olyan oldalakat ahonnan a megfelelő tételeket tudnám letölteni? 23 éves vagyok, és dolgozok, munka mellett így tudom megoldani.Kérlek segítsetek, aki tett már ilyet, milyen volt, mikor és hogyan kell jelentkezni, stb. Előre is köszönöm ! 23/L

2016. dec. 15. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:

altalanos_tajekoztatas/vizsgatargyak_2017tol


Jekentezni az erettsegire ugy kell, hogy benesz a kormanyhivtalba a 12-es bizonyitvanyoddal, kotoltod a jelentkezesi lapit, ha kell valamiert fizetni, akkor fizetsz, es majd kapsz egy postai ertesitot, hogy mikor hol kell megjelenned.


Felsooktatasba ugy kell, hogy elmesz az okmanyirodaba, igenyelsz ugyfelkaput, regisztralsz felvi.hu oldalra, leadod a jelentkezesedet, es julius vegen kapod az sms-t, hogy felvettek e vagy sem.

2016. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tisztában jelen pillanatban a magyarral? Mert a magyar emelt szintű érettségi a legelvontabb mind közül, és itt a legnagyobb a különbség közép- és emelt szint között. Gyakran gyűlik meg a baja vele azoknak a diákoknak is, akik egyből ebből érettségiznek, annyira tájékozottnak kell lenni minden esetben írókkal, műveikkel, stb-stb, és az önálló szövegalkotásnál is a tanár javítása szubjektív.

Ahová felvételizni szeretnél, oda nem jó más érettségi? Én a magyar emeltről csak lebeszélnélek.

2016. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2016. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindig is szerettem a magyart, viszont az elméleti anyagokat újra át kellene néznem, sokmindent meg is tanulnom. Esetleg melyik lenne még az a tárgy amit ajánlanátok? Igazábol mindegyiknél újra kéne tanulnom mindent, de emiatt nem szeretném feladni ezt az egészet, mert minden vágyam hogy továbbtanulhassak, pár évvel ezelőtt nem volt erre lehetőségem. Szociális témakörben, vagy esetleg valamilyen könyvtárral kapcsolatos szakra szeretnék emelt szintű érettségit.
2016. dec. 15. 10:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Idegen nyelvből is tehetsz azt hiszem, és azok mind nagyon egyszerűek. Ha még nem tetted, mindenképpen nézz meg pár emelt magyar feladatsort, és ha úgy érzed, meg tudnád csinálni, szerintem választhatod azt is (ezekre a szakokra nem túl magas a ponthatár, de egyébként meg tényleg való igaz, hogy a magyar emelt az egyik legnehezebb). :)
2016. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget! :)
2016. dec. 15. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
De konkretan mi szeretnel lenni? Mert lehet, hogy oda nem emelt magyar kell.
2016. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hoppá! Ahogy olvasom, a helyesírásoddal is baj van, (sok vessző hiányzik a szövegből), a nyelvhelyességgel is (dolgozok)- én inkább tanárt kérnék fel rá.
2016. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!