Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak szeretnék tanulni de...

Orvosnak szeretnék tanulni de ellőtte lenne egy pár kérdésem. Békéscsabaiakhoz szól igazán de másoknak is szóló kérdés van benne!?

Figyelt kérdés

Szóval, 13 éves lány vagyok.(7.-es) A jegyeim nem a legjobbak és még csak most döntöttem el hogy orvos szeretnék lenni.

1. Hova lenne érdemes mennem tovább középsuliba/gimibe?

2. Ha végeztem a középsulival/gimivel hova kéne tovább mennem? Szeged? Pécs? Vagy hol vannak még orvosi egyetemek?

3. Én tényleg ezt szeretném csinálni csak olvastam hogy kevés a fizetés és körülbelül 30 évesen végzek vele. Mert én azért hogy ezt csinálhassam megdolgozok csak a fizetés... Szóval körülbelül mennyi?

4. Hány évesen kezdhetek el dolgozni is?


13/Lány



2016. dec. 19. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor is: mi vonz az orvosi hivatasban ? Miert pont most dontotted el, hogy orvos szeretnel lenni ?

Ajanlani tudom a gyulai Erkel sulit, ahol indul emelt kemia tagozat, jo tanarokkal. Biosz tagozat is.

Az egyelore nem szamit sehova, hogy eddig milyen tanulo voltal. Az fog szamitani, hogy bioszbol es kemiabol hogy mennek a dolgok. Az viszont fontos, hogy mar kilencediktol tanuld mindkettot rendesen. Ha jo erettsegit akarsz, akkor kulontanart is erdemes fogadni.

2016. dec. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jegyeid sem általános iskolában, sem középiskolában semmilyen szinten nem számítanak az egyetemi felvételin és senkit nem is érdekel, hogy te 7. osztályban hányas voltál matekból. Hogy mi lesz az egyetemi felvételi követelmény, mire te odaérsz, azt senki nem tudja megmondani, de jelenleg (és ennél nagyobb valtoztatás nem lesz) egy biosz és egy kémia vagy fizika érettségi kell a bejutáshoz, mindkettő emelt szinten. Ezért középiskolába olyan helyre menj, ahol fel tudnak készíteni egy korrekt biosz és kémia (vagy fizika) érettségire. Nem muszáj kifejezetten ilyen tagozatos gimnáziumba menned, ha tagozattól függetlenül jól fel tudnak készíteni (én pl német nemzetiségi gimnáziumba jártam, most negyedéves vagyok orvosin).

Orvosi egyetem 4 van az országban: Budapesten, Debrecenben, Szegeden és Pécsett. Mindre ugyanaz a felvételi követelmény, mind ugyanazt a diplomát adja és minddel el fogsz tudni helyezkedni, úgyhogy mindegy melyiket választod.

Az egyetem 6 éves, az évfolyam kb fele csúszik el. Ez annyit jelent, hogy nem 6, hanem 7-10 év alatt végzik el. Ezzel kalkulálni kell, de hozzáteszem, 1 év csúszás még történik önhibán kívül, de akik 10 év alatt sem tudnak lediplomázni, ott komoly problémák vannak a hozzáállással. Legalábbis nálunk csak olyanok vannak itt már Julius Caesar kora óta, akik köszönik szépen, nagyon jól érzik magukat az egyetemen és ameddig lehet, itt is maradnak.

Te 6 (vagy akármennyi) év után orvos leszel. A gond az, hogy mint orvos, semmit nem csinálhatsz önállóan. Be kell lépned az ún. rezidens képzésbe, ahol szakvizsgát tudsz szerezni. Ez általában 5 éves, de vannak kivételek. De te ekkor már, mint rezidens orvos kapsz fizetést, csak sajnos nem annyit, amennyit a tudásodért megérdemelnél. Azért egy 150-200 ezret a rezidensek is megkeresnek, de rájuk osztják az összes ügyeletet, az összes plusz munkát és mindent, amit lehet. Magyarán te, amíg le nem szakvizsgázol nem tudsz családot alapítani, komolyabban élni a hobbidnak (mármint az orvosláson kívül) és bizony, tűrnöd kell majd a megalázásokat. Te rezidensként a tápláléklánc legalján leszel, annyi jogod nem lesz, mint egy hallgatónak.


És azt se felejtsd el, hogy ha ezt a hivatást választod, akkor az magától értetődő, hogy tudsz és szeretsz is az emberekkel bánni. Minden negatívum ellenére, mikor meggyőgyítasz valakit, enyhíted a fájdalmát vagy simán csak meghallgatod (ugye az öreg nénik a háziorvosnál, akik csak beszélgetni mennek) és látod az őszinte hálát az ember arcán - hát az minden pénzt megér.

2016. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!.És igen, nagyon szeretem az embereket. És segíteni nekik. :) Csak nem tudom vállajam e. Hogy biztos kibírnám e. Mert tényleg szeretném ezt csinálni.
2016. dec. 20. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!