Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egyáltalán értelme annak,...

Van egyáltalán értelme annak, hogy bejárok a gimnáziumba? Vagy sokkal jobban járnék, ha inkább nem járnám a fölösleges köröket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves fiú vagyok. Második éve járok gimnáziumba. Másodjára vagyok kilencedikes. Tavaly olyan rossz és elviselhetetlen osztályközösségbe kerültem, hogy inkább megbuktattam magam, nem jártam be rendesen, így év végére 370 óra hiányzásom gyűlt össze.

Idén ismét az elsőben kezdtem, ez az osztály egy fokkal jobb. Csak egy fokkal!!!

Tavaly sem voltam jó tanuló, sőt... Előző évben is 3 tantárgyból akartak megbuktatni, ez idén is így van. Most ami nem megy, az a német, a matematika és a kémia. A német felmentésem hamarosan megérkezik, a matekot most éppen értem, a kémia az tök sötét. Nem értem, amit a tanár magyaráz. Gyakorlatilag annyit tudok kémiából, amit az általánosban megtanultam. Hiszen akkor még (azok a régi szép idők) 3,7-4,0 átlagom volt.

Bekerültem a gimibe és leestem a béka feneke alá. Nem tudok semmit, nem is érdekel és egyszerűen belefáradtam. Lehet igaza van a német tanáromnak és elmegyek közmunkásnak. Vannak álmaim, évek óta tanulom zenét és énekelni. Kiskoromban fedezték fel a tehetségemet. Négy éve annak, hogy elkezdtem kitanulni és küzdeni azért, hogy musicalénekes lehessek. Viszont nem vagyok képes egyről a kettőre lépni. Énekelni tudok, de nem vagyok képes megérteni az ionképződést meg a többi marhaságot.

Eddig 122 óra hiányzásom van.

Ami még szúrja a csőrömet az az, hogy az osztályban mindenki kibeszél mindenkit, egymást rágalmazzák és sértegetik egymás becsületét. Árulkodnak, már meg sem lehet szólalni, mert egyből megy a köpciskedés...

Ez az, amiből állatira elegem lett. Komolyan gondolkzom azon, hogy a karácsonyi cirkusz meg a téli szünet befejeztével, januárban visszaülök- e az iskolapadba, vagy inkább kihagyom ezt a tortúrát...

Nagyon szeretem és nagyon jó vagyok angolból, földrajzból, énekből, hittanból és persze töriből. De a többi nem megy. Nem tudom, mit tegyek.


Kérlek benneteket, adjatok nekem tanácsot. A kedves és jóindulatú válaszokat előre is köszönöm.



2016. dec. 20. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy szakközépbe! így felesleges gimnáziumba járnod. A szakközépben legalább lesz egy szakmád, és nem is járnál rosszul vele.
2016. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
En is beozalmas osztalyba kerultem elsoben, deeg ido utan rajottem, hogy sz.rok bele, nem azzal akarok tolteni az idomet, hogy rajtuk mergelodok. Kizartam oket es kesz. Na vannak gyenge targyaid. Matek, kemia, nemet. Ha szeretned, segitek bennuk, de most e miatt ne hagyd abba a gimit, mert gondolom tovabb akarsz tanulni (ha mar gimibe mentel). Viszont van amibol jo vagy, tori, hittan, foldrajz, angol. Tehat vannak erossegeid is. Ezkbol jo jegyeid vannak?
2016. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiddel kell megbeszélned.

Idegenként ilyen pocsék hozzáállás mellett (és ezt most nem bántásból, hanem tárgyilagosan mondom) azonban én azt mondanám neked, menj el felnőttgimnáziumba, ha majd benőtt a fejed lágya. Addig meg dolgozz (persze 8 általánossal kb. minimálbért kapsz, ha kapsz, de ha nem becsülöd a sulit, akkor ez van).

Ha a gyerekem lennél, akkor persze megpróbálnálak elrugdosni az érettségiig, feltéve, hogy átvergődsz a kilencediken, és nem kell újra évet ismételned. (De én is a szakgimit javasolnám.)

2016. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves második! Persze, hogy vannak jó jegyeim azokból, amiket kérdeztél. Más különben nem lennének az erősségeim. Töriből szín ötös vagyok, angolból hármas és négyes között (de az angol nálunk elég nehéz), hittanból kerek négyes, földrajzból négyes és ötös közt.
2016. dec. 20. 21:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Es a nem szeretem targyakbol rosszak a tanarok?
2016. dec. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Kérvényezhetnél magántanulói státuszt is. Szimplán az osztályközösség neked a legnagyobb problémád, abból kell téged kiemelni. Persze, egyedül, otthon nem feltétlenül lesz könnyebb, de egy próbát megér.
2016. dec. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

1. Az ionképződés nem marhaság, és elég egyszerű, a kation lead elektront, az anion felvesz, de ez egy mellékes téma.


Musicalénekes szeretnél lenni, és erre tréningeznek is. Ez szerintem tök jó, és jó, hogy szeretnél foglalkozni vele. Ehhez nem kell gimnáziumi végzettség, illetve nem muszáj egy olyan suliban eljutnod az érettségiig, ahol több tárgyból veszélyesen állsz, nem érzed jól magadat, és motiválni se tud. Mindenképpen szerezz érettségit, mert nélküle nem kapsz semmilyen munkát, és nem árt az elővigyázatosság, meg nem hinném, hogy nem lenne benned annyi, hogy megcsináld, viszont átmehetsz másik suliba, lehetsz magántanuló, ez rajtad áll. Egyébként matekból csak gyakorolni kell, a kémia könnyen megérthető, mind a kettőnek az a kulcsa, hogy ne hidd el, hogy mumusok, és hogy nagyon okosnak kell lenni ahhoz, hogy megértsd őket, főleg, ha a középiskolai törzsanyagról beszélünk. A kémiához rajzolj sokat, esetleg kérd valaki segítségét, matekból meg nálunk a kicsit szadista matektanár mellett hagyomány volt különórára járni, de egyébként ismerős, évfolyamtárs satöbbi megteszi. Úgy, hogy nem érdekel, nagyjából heti két órádat fordítsd rájuk, hogy legalább minimálisan képben legyél, és akkor nem hinném, hogy súlyos gond lesz.


Egyébként általánosan nem érzed rosszul magad? Mármint lelkileg. Mert nem tudtam eldönteni abból, amit írtál, hogy nagyon fáradt vagy, vagy eleve egy nagyon negatív időszakot élsz meg. Szerintem azzal, ha barátokat keresel, vagy beszélsz valakivel, aki tudna segíteni neked, egy kicsit máris jobb lesz. Egyébként meg egy csomó tárgyból jó vagy, inkább ezeket lásd, a többivel nem valószínű, hogy foglalkozni fogsz a későbbi életedben. :)

2016. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azok a tárgyak, amelyekből rosszul állok, sajnos a tanár sem a legjobb. A matektanár 25 éves, tavaly kezdett tanítani. Mi voltunk az első osztálya. Most már kezd belejönni a tanításba. Az infót pl. ügyesen tanítja. Az ingormatikát is szeretem. Nem írtam az előbb, de a fizika nagyon nehéz nálunk, de értem és nagyon szeretem. Hármasra állok. Az egyik legjobb vagyok. Senki nem négyes, hármasok a ,,menők"...


Kedves utolsó. Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nagyon aranyos vagy, jól estek a kedves szavak. :) Megfogadom a tanácsaidat, mindenképpen. A kérdésedre válszolva. Nem vagyok túlságosan fáradt. Inkább egy nagyon negatív és csalódásokkal teli időszakomat élem, ez kb. 3-4 hónapja tart. Mostanában sok a gondom. Rengeteg emberrel és barátommal romlott vagy szakadt meg a kapcsolatom. Most hagytam ott a színtársulatot, ahová jártam, mert nem tetszett. Sokan megbántanak nap mint nap és ezek a bántások gyűlnek és gyűlnek folyamatosan. Egyre nehezebbek a mindennapjaim. Sokszor úgy vagyok vele, hogy Minek? Kit érdekel? Jó'van az úgy, ahogy van...

Szóval igen. Ez egy elég rossz év volt. Majd csak megoldódik minden. :))

2016. dec. 21. 00:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem nem való neked a magántanulói státusz. Az akkor jönne szóba, ha a hiányzásaid ellenére is jó lenne a tanulmányi eredményed.
2016. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem is akarok magántanuló lenni. Meg se fordult a fejemben ilyen... :))
2016. dec. 21. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!