Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakon mennyire...

Pszichológia szakon mennyire kell az anatómia? (Főleg ELTE)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az ELTE-re szeretnék majd menni pszichológiát tanulni. Azt tudom, hogy kell anatómia, de milyen részletességgel? Már kicsit utánaolvastam, láttam hogy állítolag "iskola válogatja", éppen ezért így teszem fel a kérdést. Kérem ha lehet főként olyan írjon, aki már tanult pszichológiát, ha nem is ott, de tanult/tanul.

A válaszokat előre is köszönöm!!



2016. dec. 28. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Harmadéves vagyok az ELTÉ-n, pszichón. Nekünk volt elméletként és gyakorlatként is anatómia és élettan. Én személy szerint nem szerettem, de hidd el, majd ha neurológiát tanulsz, visszasírod majd az anatómiája.


Egyébként szerintem csak akkor gyere az ELTÉ-re, ha később inkább elmélettel és kutatással szeretnél foglalkozni, mert itt ezt a vonalat nyomtatják nagyon. Én most fontolgatom, hogy a mesterképzést már máshol kezdjem el, mert én gyakorlat-orientáltabb képzést találnék hasznosnak a jövőm szempontjából.

2016. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az anatómia lényege, összefüggései kellenek (ami az élettan megértéséhez szükséges), de lexikális részletismeretek (pl. apró csontok, izmok és erek nevei) nem. Nyilván az idegrendszer részletesebben, mint mondjuk az csontok-izmok.
2016. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan 4 tárgy van, ami biológiára épül: Anatómia, anatómia gyakorlat, neurológia és pszichofiziológia. Én még csak az anatómiákon vagyok túl. Habár én emelteztem bioszból, és így könnyebb dolgom volt, szerintem ha valaki szorgalmas, könnyen teljesíthető a tárgy. Voltak akik ötöst kaptak, pedig nem biológiából érettségiztek. Nem kérik részletesen, tényleg körülbelül annyit kérnek számon, mint ami a gimibe kell emelt bioszhoz, és csak minimális a plusz. És egyébként hasznos is, mert a legtöbb tárgyból mindig van egy-egy rész ami bioszos.
2017. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak a PTE-ről tudok véleményt mondani, nálunk nagyon komolyan veszik. A 96%-os emelt bioszom után nem aggódtam, de rosszul tettem. Néha úgy érzem magam, mintha az orvosin lennék :(
2017. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, közel sincs az orvosihoz az az anatómia, amit ti tanultok. Javaslom bármelyik orvosi egyetem anat intézetének honlapját. Nézd meg a tételsorokat. Még valami: nem nézek le senkit. Nálatok nyilván más nehéz, pl a pszichológiai tárgyakat ti tényleg nagyon alaposan veszitek, míg az orvosikon, azok a tölteléktárgyak, alig tanítanak valamit.
2017. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!