Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzősként 30 százalékos...

Végzősként 30 százalékos hiányzásnál ebben az esetben el tudom kezdeni szeptemberben az egyetemet?

Figyelt kérdés
Kiszámoltam egy tantárgyból, hogy mindenképp kigyűlik a 30 százalék hiányzásom félévre (35 százalék), van belőle elég jegyem, le tudna zárni. Muszály osztályozóznom? Ha osztályozóznom kell akkor elvileg minden érettségit előrehozottan kell letennem az oszályozóval együtt. Ha így lesz nem kapom meg szeptemberre bizonyitányomat ami szükséges az egyetem elkezdéséhez. Szóval... ha letud zárni, mert minden jegyem megvan, akkor elnéz a hiányzásoktól? Nagyon fosok, valaki elmagyarázná nekem a dolgokat?

2016. dec. 30. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A félévi órák 35%-a gyűlt ki, vagy az egész évre nézve? Mert ha csak a félévinek, akkor azt jelenti, hogy a teljes évre nézve ~17%-ról hiányoztál, úgyhogy nincs mitől félned. Ha az egész évre, és nem azért van ennyi, mert lógtál, hanem pl. betegség miatt, akkor nem fog foglalkozni a hiányzással.
2016. dec. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel még félév van, csak a félévi 35%-a gyűlhetett ki :)
2016. dec. 30. 05:58
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:

Attól függ, hogy igazolt vagy igazolatlan a hiányzás.

Igazolt hiányzásnál nem kell osztályozó vizsgát tenni.

2016. dec. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És a félév nem része az egész évnek? ...


A szabály egyébként nem foglalkozik a félévvel; az egész évre vonatkozik a 30%-os hiányzás. Ezért kérdeztem, hogy az egész évre nézve 30% vagy nem (lévén a félévben cca. 50%-a van az óráknak, nem lehetetlen, hogy már összeszedted a limitet).

2016. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!