Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek kellenek a germanisztikához?

Ezek kellenek a germanisztikához?

Figyelt kérdés

Jól értelmeztem az ELTE oldalán, hogy tulajdonképpen elég a felvételihez egy emelt német érettségi, és egy emelt/közép töri v irodalom?


Tehát ha lenne egy nagyon jó emelt német érettségim és egy nagyon jó középszintű irodalom/töri érettségim, akkor az úgy jó lenne?


Kérlek segítsetek, ne oltsatok ha valamit félreértettem :(



2017. jan. 1. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezeket nézik nagy súllyal. :)

üdv, egy germanisztikás

2017. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

német (E) v. német nemzetiségi nyelv (E) v. német nemzetiségi nyelv és irodalom (E) és

angol v. francia v. holland v. latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. német v. olasz v. orosz v. spanyol v. történelem (egy vizsgatárgy csak egyszer választható)


Tehát töri vagy magyar helyett lehet más is a felvételi tárgyad (mondjuk angol).

2017. jan. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen, tudom, de nekem az annyira nem megy, szóval a töri lenne a leginkább elérhető :)

Köszönöm a választ!

2017. jan. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!