Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s villanyszerelői papírral...

OKJ-s villanyszerelői papírral eltudnék normális helyen helyezkedni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. 5. éve dolgozom külföldön, de szeretnék otthon dolgozni, még ha kevesebbet is keresek mint kint. Gondolkoztam villanyszerelői tanfolyamokon, de nem tudom érdemes-e belefogni. Kidobott pénz lenne talán? Vagy el tudnék helyezkedni vele? Esetleg vállalkozni vele?

Gondolkoztam még hegesztői papíron vagy CNC-n. Szerintetek mit lenne érdemesebb?

(ha van bármi más ötlet, szívesen fogadom.)



2017. jan. 2. 20:37
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja és amit még írni szerettem volna.

Az OKJ-s papír ér egyáltalán valamit? Milyen lehetőségek vannak még? Fizetős tanfolyamok természetesen.

2017. jan. 2. 20:38
 2/4 ede1219 ***** válasza:

OKJ-n pont nem azt tanítják, amire a szakmában szükséged van.

Leginkább az elektrotechnikára koncentrálnak, neked meg az épületvillamosságra lenne szükséged. /bár ha fogékony vagy rá, akkor meló közben megtanulhatod/

2017. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És hol érdemes ilyeneket tanulni? Csak mert neten mindenhol csak az OKJ-t látom, amikröl csupa negatív véleményt hallok...
2017. jan. 2. 20:52
 4/4 anonim válasza:

A jó villanyszerelőnek itt se kopik fel az álla, sőt.. én a helyedben nem alkalmazottként mennék el, hanem a tanfolyam után saját vállalkozást indítanék. A vállalkozóihoz viszont kell az OKJ-s végzettség. Nem tudom hogy most is ebben dolgozol e külföldön?

Mert ha nem akkor valahogy meg is kéne tanulnod a szakmát, szóval igaz hogy az OKJ-t sokan lehúzzák, de ha találsz egy jó képzőt, ahol lelkiismeretes az oktató, adnak gyakorlatot és az alapokat megtanulod, akkor utána rajtad áll hova fejleszted a tudásod. A baj az a legtöbb képzésnél hogy vagy gyakorlat nincs, vagy a tanár csapnivaló, így jó hogy utána az ember nem is fejleszti magát tovább.

Ismerősöm Budapesten végezte a képzést, azóta folyamatosan van munkája is. Ha érdekel, írj egy üzenetet és privátban megírom a suli nevét.

2017. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!