Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megragadtam a tanulás és...

Megragadtam a tanulás és képzések terén, lépni akarok de nem tudom milyen irányban (nyelvi, szakmai vagy mindkettő) milyen irányba érdemes indulnom? 25/F

Figyelt kérdés

A problémám az hogy évek óta csak tervezgetem hogy továbbtanulok esetleg szakmát szerzek, idén februárra már pénzt is tettem rá félre de nem tudom mit érdemes választanom.

Van erre célirányos fórum vagy szaktanácsadó? Vác lenne az ideális hely, német szakmai nyelvet tanultam 2 évig de az angol már jobban érdekel, viszont érdemes lenne 10 év tanulás után a németet is elvégezni egy papírral... értelmes szakma sem ártana de nem tudom melyik a fontosabb, egyszerre egyet kellene elkezdeni.... tanácstalan vagyok :/


2017. jan. 5. 20:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki részletesebben kíváncsi rám és eddig elért céljaimra wifiadapterek@gmail.com címre írva megtalál
2017. jan. 5. 20:51
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyetem?
2017. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyetemhez nagyon kevés a pontom, sajnos se emelt érettségim se nyelvvizsgám, mindössze egy technikumot végeztem az érettségi után.
2017. jan. 8. 11:39
 4/10 A kérdező kommentje:

Középfokú érettségivel és közúti közlekedés üzemvitel ellátó szakmával rendelkezem.

A kommunikáció és marketing, az informatika, szakrajz, irodalom és nyelvtan órákon jól teljesítettem, németből minden évben 4es voltam, könnyedén tanultam meg új szavakat (ez volt 3 éve)

Ismerőseim és szüleim is mondják mindig is rendelkeztem kereskedelmi érzékkel, szeretek új embereket megismerni, szeretek kereskedni. Könnyen megtalálom a közös hangot legyen szó fiatalról, idősről, nőről vagy férfiről nem probléma.

Jelenleg raktárosként dolgozom, úgy érzem itt nem tudom érvényesíteni adottságaimat így mindenképp váltani szeretnék, úgy érzem 25 évesen készen állok még tanulni:)

2017. jan. 8. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Vagy teszel a két felvételi tárgyból egy új érettségit, hátha jobb lesz, és mész egyetemre, arra a szakra, amit elérhetsz két új érettségivel. Egyébként több helyre a 280 pont még elég.


Vagy ha csak egy okj-d van, mehetsz még egy ingyenesre levelezőn vagy estin.


Vagy kimész külföldre dolgozni és ott fejlődsz, tanulsz folyamatosan.

2017. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az ingyenes OKJra én is gondoltam, úgy tudom 25 év felett már nem ingyenes, vagy 25 év felett csak estin lehet letenni? Én Váchoz lakom közel ott ilyeneket találtam

[link]

Erről például mi a véleményetek?

[link]

2017. jan. 8. 16:54
 7/10 anonim ***** válasza:

"Vagy ha csak egy okj-d van, mehetsz még egy ingyenesre levelezőn vagy estin. "


Rossz helyen keresed az ingyenes OKJ-kat.

2017. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hol keressem?
2017. jan. 10. 17:37
 9/10 anonim ***** válasza:
A Szakképzési Centrumok honlapjain, iskoláiban.
2017. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Péntektől (jan 20) egész hétvégén Educatio kiállítás arra mindenképp elmegyek:)

[link]

2017. jan. 17. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!