Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot ajánlanátok...

Melyik szakot ajánlanátok inkább? Pszichológia, turizmus és vendéglátás vagy gyógytorna esetleg dietetikus?

Figyelt kérdés
Milyenek a kereseti lehetőségek? Melyikkel lehet esetleg már egyetem alatt is elhelyezkedni?

2017. jan. 8. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát pszichológiával biztosan nem fogsz egyetem alatt elhelyezkedni, kizárólag mesterképzés után. Ez alól kivétel a HR-gyakornokoskodás, de azért az a valóságban nagyon távol van a pszichológiától.


A kereseti lehetőségek pedig területtől függőek, pszichológián kismillió dologra lehet specializálódni, nagyon más utat kell hozzájuk bejárni.

2017. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Csak Magyarországban gondolkozol a diploma után kereseti lehetőségekben?
2017. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Többnyire igen. Jobban szeretnék otthon maradni, persze nem zárok ki semmit.
2017. jan. 8. 14:29
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Akkor turizmus és vendéglátás, szerintem, a listádról. Egyetem alatt is el tudsz vele helyezkedni.
2017. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha kíméletlenül őszinte szeretnék lenni ezek közül egyik sem igazán piacképes, a kereseti lehetőségeid pedig nagyjából ugyanott lesznek a BA/BSc átvétele után, mintha lenne egy érettségid, beszélnél angolul és valamiből jártál volna valami alapvető tanfolyamra. Bár könnyebb lesz elhelyezkedni, mintha csak annyi lenne.
2017. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem,akkor mit tudnátok ajánlani hasonló körökben ami piacképes is?
2017. jan. 30. 07:25
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Pénzügy és számvitel, ha gazdasági területen maradunk (turizmus és vendéglátás helyett). Egészségügyi képzések terén belföldön az általános orvosit vagy a fogorvosit érheti meg megcsinálni, ha van hozzá türelmed és elhivatott vagy. Ha jól akarsz keresni és már egyetem alatt el akarsz helyezkedni akkor a pénzügyi, illetve műszaki képzések egy bizonyos csoportja lehet jó választás, mérnök informatika, villamosmérnöki, gépészmérnöki, de mivel műszaki jellegű képzés nem szerepelt az eredeti felsorolásban, így gondolom ezek valamelyike nem opció.
2017. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikával, gyógytornával nem lesz gond elhelyezkedni, ezek a keresett szakmák között vannak. Az egyetem alatti elhelyezkedésről az a véleményem, hogy nem biztos, hogy megéri, hacsak nem létszükséglet. Egyetem alatt, ha teheted inkább tanulj, amilyen állásokat kapsz szakmában azok általában kulimunkák.
2017. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben , köszönöm :) Esetleg tanító? Bár az most nagyon nem kifizetődő szakma ugye?
2017. febr. 24. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Ez relatív, mit értünk kifizetődő alatt, ha elhivatott vagy jó választás. Nyilván a kereseti lehetőségek és úgy általában a mozgástér viszonylag kicsi.
2017. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!