Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási és menedzsment,...

Gazdálkodási és menedzsment, vagy műszaki menedzser szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Ez a két szak érdekelne, igazából inkább a közgazdasági. Az a helyzet, hogy előbbit (gazdálkodási m.) bizonyos okokból csak levelezőn tudnám elvégezni, és gondoltam nem biztos hogy ez a legjobb, mert így iskolába se tudok járni, tanórákra sem, és a tananyagot tömböstíve, kéthetente két napon reggeltől estig adják le. Műszaki menedzser szak van a városomban, arra gondoltam, hogy esetleg elvégezném az alapszakot, és így mesterszakra tudnék menni közgazdaságira, vagy mérnökire. Államira fel is vennének, matekból négyesre érettségiztem, a többi ötös volt, egyébként kitűnő tanuló voltam. Matek nem tudom mennyire nehéz, illetve melyik szakon nehezebb? Aki ezekre a szakokra jár/járt, mi a véleménye, esetleg mesterképzéssel együtt egy műszakival hogyan lehet elhelyezkedni. Tudom hogy műszaki menedzser alapképzés önmagában nem elég, ezért mennék majd utána Masterre.

Véleményeiteket, tapasztalataitokat ha leírjátok megköszönném, kérlek segítsetek! :)


Előre is köszönöm!!


19/L



2017. jan. 8. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menjél gazdasági informatikusnak. Abból tudsz menni gazdasági mesterre vagy informatikai mesterre is majd.
2017. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Donald J. Trump ***** válasza:
87%

Rossz a sorrend! Ha komlyabb közgazdasági vagy műszaki képzéssel akarod kombináli előbb azt csináld meg alapképzésen, s utána a menedzseri mester. Műmen BSc után gyakorlatilag lehetetlen átmenni mérnök meseterre. A legtöbb mérnök mesterképzésnek amúgy sincs sok értelme a résztvevők szerint, inkább szoftverismeret meg a legmodernebb technológiákat mutatja be részletesen - ellenben te ezekkel az alapképzettségekkel egy kukkot nem értenél belőle - a kötelező kredit sem biztos, hogy meglenne a felvételhez.

Javaslom ezért, ha a műszaki vonal érdekel, akkor inkább gépész, villamos vagy mérnökinfós alapképzés (de az említett gazdinfó sem rossz), utána műmen mester. Ha pedig a közgazdász vonal, akkor mondjuk pénzügy-számvitel vagy alkalmazott közgazdaságtan alap és utána vezetés és szervezés (ez gyakorlatilag menedzser) vagy még innen is át tudsz menni műszaki menedzserre, ha nagyon akarod (bár már az sem piskóta).

2017. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Műmenen elég komoly matek van, 3 félévnyi+ közgázos matek.Mondjuk a középsulis anyaghoz nem som köze van:D.
2017. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Műszaki menedzserről nem igazán lehet gazdasági mesterre menni. Nem igazán tudsz olyan mesterképzést választani hozzá ami kompenzálja a menedzsert.


Menedzseren tényleg erősebb matek van. 3 félév. Míg ha jól tudom a közgazdászoknál 2 félév. Műszaki tárgyak is lehetnek nehezek (beállítottság kérdése). Menedzserről még matematikus MSc-re is van lehetőség menni.


Ha levelezőn végzed a gazdment, miért nem tudnál bejárni? Részmunkaidős állást egészen biztosan tudsz mellette vállalni.


Mellesleg én nappali tagozaton vagyok menedzser szakon, így is van hogy reggeltől estig bent vagyok.

2017. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem feltétlen 'nem elég' a műszaki menedzser képzés, nagyon sok ismerősöm nagyon jól helyezkedett el azzal


amúgy, a legjobb út műmenről logisztikára vezet

ami lehet logisztikai menedzser (corvinus, győr), vagy logisztikai mérnök (bme), mindkettőre átvesznek viszonylag gond nélkül (corvinusnál válgazd külön vizsgával), mert mindháromra volt példa ismerősöm

2017. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!