Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri diplomás dentálhigiénik...

Megéri diplomás dentálhigiénikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
SZTE-n pár éve indult egyetemes képzés. Az országban csak itt van ilyen. Gondoltam jelentkezek rá de félek, hogy kb ugyan annyit fog érni a végzettségem mint egy okj-s dentálhigiénikusnak. Mivel a képzés kb 5 éve indult, és csak itt van Szegeden, gondolom annyira még nem elterjedt ez a dolog. Szerintetek megéri elkezdeni az egyetemet? Lesz vele rendes munkahelyem és fizetésem?

2017. jan. 9. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, előnyebben leszel az OKJ-s emberekhez képest. Angol és német nyelvtanulásra fektess kellő hangsúly egyetem alatt.
2017. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A diplomás mindig több mindent csinálhat, mint az okj-s. Ebből kiindulva biztos, hogy nem véletlenül vezették be a diplomás dentálhigénikusi képzést.


Közalkalmazotti bértábla szerint én F kategóriának tippelném(a kezdő fizuja 190E bruttó körül van), magánban meg kitudja mennyit fizetnek(kevesebbet nem hinném).


Ha alapból van fogász asszisztens képesítésed, akkor szerintem megéri. Az okj-shoz meg pl kell munkahely mert az a gyak. hely és anélkül nem lehet elkezdeni sem a képzést. Én úgy gondolom, hogy itt nem alapkövetelmény, biztos van külön helyük mint pl Budapesten az oktatási centrum.

2017. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hány éves a képzés?
2017. ápr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
8 féléves a képzés és annyiban különbözik az a klinikai fogászati higiénikustól, hogy önállóan dolgozhatsz, az orvostól függetlenül. Itt nem tanulod meg hogy kell asszisztálni, hanem hogyan kell önállóan dolgozni.
2017. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egyedül lehet dolgozni mert külföldön egyedül lehet, akár saját rendelőd is lehet magyarországon miért csak aszisztensnek használják őket? Elvileg a képzés is aról szól h echte "szájhigiénes védönő leszel", és egyedül csinálhatsz fogkőeltávolitást, fogfehéritést, prevenciós tájékoztatást adhatsz, szürő vizsgálatokat végezhetsz stb, és akár a körzeti helyeken betöltheted a praxist és legalább szűrheted a betegeket és elküldöd fogorvoshoz őket. Ez van igérve, és külföldön igy megy de magyarországon mindenhol aszisztensnek veszik fel őket vagy dentálhigiénikusnak és aszisztensnek.
2021. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
arról szól* bocsi elírtam
2021. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!